Քլինթոնի փոխտեղակալը՝ տարածաշրջանում
Ս.թ. հունվարի 17-28-ը ԱՄՆ պետքարտուղարի փոխտեղակալ Էրիկ Ս. Ռուբինը կայցելի Բաքու, Ստամբուլ և Երևան: Պետքարտուղարի Հունաստանի, Թուրքիայի, Կիպրոսի և Հարավային Կովկասի հարցերով պատասխանատու փոխտեղակալի պաշտոնը ստանձնելուց հետո սա նրա առաջին այցն է Հայաստան: Այցի ընթացքում Է. Ռուբինը հանդիպումներ կունենա քաղաքացիական հասարակության ներկայացուցիչների ու պետական այրերի հետ:
Հայաստանում պետքարտուղարի փոխտեղակալ Է. Ռուբինի քննարկումներում ներառված կլինեն հայ-ամերիկյան երկկողմ հարաբերությունները, առաջիկա խորհրդարանական ընտրությունները, ինչպես նաև տնտեսական զարգացման ու ժողովրդավարական բարեփոխումների ասպարեզում համագործակցության փոխադարձ հետաքրքրություն ներկայացնող հարցեր:

Deputy Assistant Secretary Rubin to Travel to Yerevan
Deputy Assistant Secretary of State Eric S. Rubin will visit Baku, Istanbul and Yerevan January 17-28. This will be his first visit to Armenia since assuming duties as Deputy Assistant Secretary of State with responsibility for issues related to Greece, Turkey, Cyprus, and the Southern Caucasus. During his visit, he will meet with civil society representatives and government officials.
In Armenia, Deputy Assistant Secretary Rubin will discuss U.S.-Armenian bilateral relations, the upcoming parliamentary elections, as well as our shared interests underlying cooperation in economic development and democratic reform.