Նիկոլ Փաշինյանը հանդիպում է ունեցել Աֆրիկյան միության կոմիտեի նախագահ Մուսա Ֆակիի հետ
ՄԱԿ-ի կենտրոնակայանում վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը սեպտեմբերի 25-ին հանդիպում է ունեցել Աֆրիկյան միության հանձնաժողովի նախագահ Մուսա Ֆակիի հետ:
Ըստ վարչապետի պաշտոնական կայքի՝ զրուցակիցները քննարկել են Երևանում կայանալիք Ֆրանկոֆոնիայի միջազգային կազմակերպության (ՖՄԿ) գագաթնաժողովի նախապատրաստական աշխատանքների ընթացքը: Նիկոլ Փաշինյանն ընդգծել է, որ Հայաստանը լավագույնս է նախապատրաստվում գագաթնաժողովին և պատրաստ է այն անցկացնել բարձր մակարդակով, ինչպես նաև ջերմորեն Երևանում ընդունել կազմակերպության անդամ աֆրիկյան պետությունների բարձր մակարդակի պատվիրակություններին:
Մուսա Ֆակին համոզմունք է հայտնել, որ գագաթնաժողովը կնպաստի Հայաստանի ու աֆրիկյան երկրների միջև հարաբերությունների խթանմանն ու զարգացմանը:
Զրուցակիցները կարևորել են գագաթնաժողովի շրջանակում բիզնես ֆորումի անցկացումը, որը նոր ազդակ կհաղորդի նաև գործարար կապերի ընդլայնմանը:

Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan yesterday met with African Union Commission Chairman Moussa Faki at the UN headquarters and discussed preparations for the Yerevan Summit of the International Organization of La Francophonie (OIF) next month.
Nikol Pashinyan, according to a government release, said Armenia is doing its best in order to hold the Summit at the highest possible level and bid a warm welcome to the high-level delegations of OIF-member nations from the African continent.
Moussa Faki said the Summit will help develop multifaceted relationships between Armenia and the African countries.
The parties stressed the importance of the business forum due to be held within the framework of the Summit, which may expand business ties.