Ազատամուտցիները փակել են միջպետական ճանապարհը
Այս պահին ցուցարարների հետ հանդիպման է եկել Տավուշի մարզպետ Վահե Ղալումյանը: Նա ազատամուտցիներին հորդորեց բացել ճանապարհը, սակայն ցուցարարները դեռևս շարունակում են փակ պահել այն:
Հիշեցնենք, որ Տավուշի մարզի Ազատամուտ համայնքի բնակիչները, ուսուցիչներն ու աշակերտները առավոտյան քայլերթով դուրս էին եկել համայնքից և շարժվել Իջևան տանող ավտոճանապարհով:
Ազատամուտցիները պահանջում են համայնքի ղեկավար Ժորա Մարտիրոսյանի հրաժարականը:
Հիշեցնենք, որ երեկ նույն պահանջով համայնքում առավոտից բողոքի ակցիա և դասադուլ էր: Բնակիչների բողոքի ակցիան սկսվել էր ուրբաթ օրվանից: Այն կապված էր նախորդ շաբաթ դպրոցում տեղի ունեցած ծեծկռտուքի հետ, որում ներգրավված են եղել համայնքապետի թոռները:

Азатамутцы перекрыли межгосударственную дорогу
В эти минуты проходит встреча губернатора Тавуской области Ваге Галумяна с жителями общины Азатамут. Губернатор призвал участников акции протеста разблокировать межгосударственную дорогу.
Жители Азатамута, в том числе учителя и учащиеся местной школы, с утра вышли на акцию протеста, направившись пешком по ведущей в Иджеван автотрассе. Люди требуют отставки руководителя общины Жоры Мартиросяна.
Акции с аналогичным требованием прошли в Азатамуте и вчера. Местные жители протестуют с минувшей пятницы. Недовольство азатамутцев обусловлено также произошедшей в субботу дракой в школе, в которой участвовали внуки главы общины.