Նոր նամականիշ՝ նվիրված «Եվրոպա 2018. Կամուրջներ» թեմային
«Հայփոստ» ՓԲԸ-ն տեղեկացնում է, որ 2018 թվականի հոկտեմբերի 2-ին «ՀայՓոստ» ՓԲԸ-ի Նոր տեխնոլոգիաների զարգացման և ուսուցման կենտրոնի շենքում մարվել և շրջանառության մեջ է դրվել մեկ նամականիշ՝ նվիրված «Եվրոպա 2018. Կամուրջներ» թեմային:
Նամականիշը թողարկվել է Եվրոպայի փոստային օպերատորների ասոցիացիայի (ՓոստԵվրոպա) անդամ-երկրների «EUROPA» միջազգային համատեղ թողարկման շրջանակներում:
Նամականիշն ունի 350 ՀՀ դրամ անվանական արժեք: Այն տպագրված է Ֆրանսիայի “Cartor” տպագրատանը` 40 000 տպաքանակով: Նամականիշի դիզայնի հեղինակն է «ՀայՓոստ» ՓԲԸ-ի դիզայներ Վահագն Մկրտչյանը:
Նամականիշի վրա պատկերված է բնական կամուրջ, որը գտնվում է Հայաստանի Գեղարքունիքի մարզի Ծակքար գյուղում:
Նամականիշի մարումն իրականացրեցին ՀՀ տրանսպորտի, կապի և տեղեկատվական տեխնոլոգիաների նախարար Աշոտ Հակոբյանը, Հայաստանում Եվրոպական միության պատվիրակության ղեկավար, դեսպան Ն.Գ. Պյոտր Սվիտալսկին, «ՀայՓոստ Թրասթ Մենեջմենթի» գլխավոր տնօրեն Խուան Պաբլո Գեչիջյանը, ՀՀ Ֆիլատելիստների միության նախագահ Հովիկ Մուսայելյանը:

Новая почтовая марка, посвященная теме “Европа 2018. Мосты”
2-ого октября 2018 года в здании Центра развития новых технологий и обучения ЗАО “Айпост” была погашена и выпущена в обращение почтовая марка, посвященная теме “Европа 2018. Мосты”.
Почтовая марка выпущена в рамках совместного выпуска стран-участниц Ассоциации почтовых операторов Европы (ПостЕвропа) по международной программе “Европа”.
Номинал почтовой марки - 350 драм. Почтовая марка отпечатана в типографии “Cartor” во Франции тиражом в 40 000 экземпляров. Дизайн почтовой марки разработан дизайнером ЗАО “Айпост” Ваагном Мкртчяном.
На почтовой марке изображен мост природного происхождения, который находится в деревне Цаккар Гегаркуникской области Армении.
Почтовую марку погасили Министр транспорта, связи и информационных технологий Републики Армения Ашот Акопян, Руководитель делегации Европейского союза, посол Петр Свитальский, Генеральный директор “Айпост Траст Менеджмент” Хуан Пабло Гечиджян, Президент Союза филателистов Армении Овик Мусаелян.