ՀՅԴ-ն իր ներկայացուցիչներին ետ է կանչում կառավարությունից
«Հաշվի առնելով ներկայիս լարված եւ ջրբաժաններ գծելու մթնոլորտը, Դաշնակցությունը իր ներկայացուցիչներին ետ է կանչում ՀՀ կառավարությունից»։
Այդ մասին «Երկիր մեդիայի» լրագրողի հետ զրույցում հայտնել է ՀՅԴ Հայաստանի ԳՄ ներկայացուցիչ Արսեն Համբարձումյանը՝ հավելելով, որ ավելի ուշ Գերագույն մարմինը հանդես կգա հանգամանալից պարզաբանումներով ու հայտարարությամբ։
Այս մասին հայտնում է «Երկիր մեդիա» հ/ը խմբագիր Գեղամ Մանուկյանը:
Նշենք, սակայն, որ ՀՅԴ խմբակցության ղեկավար Արմեն Ռուստամյանը քիչ առաջ մներ հարցին պատասխանելով՝ ասել էր, որ Հայ հեղափոխական դաշնակցությունը կոալիցիայից դուրս գալու և նախարարների հրաժարականների հարց դեռ չի քննարկել:

АРФД отзывает своих представителей из правительства
Учитывая нынешнюю напряженную ситуацию и стремление к проведению разделительных линий, Дашнакцутюн отзывает своих представителей из правительства страны.
Об этом в беседе с журналистом телекомпании “Еркир медиа” заявил представитель Верховного органа Армении АРФ Дашнакцутюн Арсен Амбарцумян. Он отметил, что чуть позже Верховный орган представит подробные объяснения и выступит с заявлением.
Об этом сообщил редактор телекомпании “Еркир медиа” Гегам Манукян.
Добавим, что немногим ранее руководитель парламентской фракции АРФ Дашнакцутюн Армен Рустамян, отвечая на наш вопрос, сказал, что АРФД пока не обсуждала вопросы выхода из коалиции и отставок своих министров.