ԱԺ քվորում ապահովվեց, սակայն գրանցված բոլոր պատգամավորները դահլիճում չեն
Ազգային ժողովի նիստը մեկնարկելու քվորումը ապահովվեց: Նիստի մեկնարկից մոտ մեկ ժամ հետո ԱԺ լուսատախտակին ցուցադրվեց, որ գրացվել է 54 պատգամավոր:
ԱԺ նախագահ Արա Բաբլոյանը հայտարարեց, որ եթե բոլոր գրացված պատգամավորները դահլիճում ներկա չեն, ապա չեն կարող քվեարկել քննարկված նախագծերը:
«Քվեարկող նախագծերից երեքը առնվազն կառավարության նախաձեռնությունն է: Համապատասխան խմբակցությունները թող եզրակացություն անեն, որպեսի մենք կարողանանք աշխատել»,- ասաց ԱԺ նախագահ Բաբլոյանը ՝ հավելելով, որ գրանցված պատգամավորներից «Ելք» խմբակցությունից ներկա չեն Ալեն Սիմոնյանը և Լենա Նազարյանը:
Նկատենք, որ քանի որ քվորում ապահովվեց, այսօր՝ 16:30-ին, «ԱԺ կանոնակարգ» օրենքի համաձայն՝ կկայանա ԱԺ-Կառավարություն հարցուպատասխանը:

Кворум в парламенте обеспечен, но многие депутаты не находятся в зале заседаний
Заседание Национального Собрания началось с часовым опозданием, после того, как был обеспечен кворум. Электронное табло показало, что зарегистрировались 54 депутата.
Спикер НС Ара Баблоян заявил, что поскольку в зале присутствуют не все зарегистрировавшиеся депутаты, то обсужденные законопроекты не могут быть поставлены на голосование.
“По меньшей мере три законопроекта инициированы правительством. Пусть соответствующие фракции представят заключения, чтобы мы могли работать”,- сказал А.Баблоян, добавив, что из зарегистрировавшихся депутатов фракции “Елк” в зале отсутствуют Ален Симонян и Лена Назарян.
Отметим, что в связи с обеспечением кворума в 16.30 в парламенте должен состояться Правительственный час.