Խորհրդարանի այգին քաղաքացիների համար բաց է
Խորհրդարանի վարչական շենքի հարակից տարածքում գտնվող այգին յուրաքանչյուր օր՝ առավոտյան 10-ից 22.00-ն բաց է քաղաքացիների համար: Նման որոշում կայացրել է վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը, որի մասին երեկ հայտարարել է:
Այժմ այգին բաց է, քաղաքացիներ են քայլում այգու տարածքով, իսկ շենքի տարածքը ամբողջությամբ փակ է արգելապատնեշներով: Մեր հարցին, թե արդյոք այստեղ ևս լինելու է պատվո պահակ ծառայություն, ԱԺ ՊՊԾ վաշտի հրամանատար Սահակ Սահակյանն ասաց, որ դեռևս նման որոշում չկա:
Ինչ վերաբերում է պատգամավորների անվտանգության խնդրին, Սահակյանն ասաց, որ շենքի տարածքը արգելափակված է, որպեսզի կողմնակի անձինք չկարողանան մուտք գործել վարչական շենքի տարածք:

Парк Национального Собрания открыт для граждан
Парк, расположенный на территории административного здания Национального Собрания, отныне будет открыт для граждан каждый день с 10 утра до 22 часов вечера. Такое решение принял премьер-министр Никол Пашинян.
В настоящее время вход в парк свободный, граждане гуляют по его территории. При этом само здание Национального Собрания заблокировано металлическими заграждениями. На наш вопрос, будет ли и здесь нести службу почетный караул, командир роты патрульно-постовой службы НС Саак Саакян сказал, что такого решения пока нет.
Что касается обеспечения безопасности депутатов, то, как отметил наш собеседник, для посторонних лиц вход на территорию здания парламента закрыт.