ՀՀԿ-ական պատգամավոր. «Դեկտեմբերն արտահերթ ընտրությունների համար լավագույն ժամանակը չէ»
ՀՀԿ խմբակցության գործարար պատգամավոր, ՀՀԿ-ական Վահան Հարությունյանը այն կարծիքին է, որ դեկտեմբերին արտահերթ խորհրդարանական ընտրություններ անցկացնելու համար լավագույն ժամանակը չէ: Այս մասին մեր հարցին ի պատասխան ասաց պատգամավորը:
Հիշեցնենք, որ 16 պատգամավորներ միացել են ստորագրահավաքին, որով իրենց համաձայնությունն են տալիս դեկտեմբերին անցկացվող արտահերթ խորհրդարանական ընտրություններին: Այս հայտարարությունից հետո ՀՀԿ խմբակցության ղեկավար Վահրամ Բաղդասարյանի աշխասենյակ են գալիս խմբակցության պատգամավորներ:
«Բոլորն էլ հայտարարել են, որ արտահերթ ընտրություններ պետք են, դա հանրության պահանջն է, խնդիրն այն է, թե երբ պետք է լինեն այդ ընտրությունները, կարծում եմ՝ դեկտեմբերն արտահերթ ընտրությունների համար լավագույն ժամանակը չէ»,- ասաց Հարությունյանը՝ հեռանալով խորհրդարանից: Տեղեկացնենք, որ ՀՀԿ խմբակցության ղեկավար Վահրամ Բաղդասարյանը հրաժարվում է որևէ հարցի պատասխանել. ավելի ուշ սպասվում է ՀՀԿ փոխնախագահ Արմեն Աշոտյանի ճեպազրույցը:

“Декабрь – не лучшее время для проведения внеочередных парламентских выборов” – Ваан Арутюнян
Член парламентской фракции Республиканской партии, предприниматель Ваан Арутюнян считает, что декабрь – не лучшее время для проведения внеочередных выборов в Национальное Собрание. Об этом Арутюнян сказал корреспонденту Hetq.am.
Как известно, 16 депутатов парламента подписались под требованием о проведении внеочередных выборов в НС в декабре этого года. После обнародования этого заявления депутаты-республиканцы стали заходить в кабинет лидера фракции Ваграма Багдасаряна.
“О том, что внеочередные выборы должны состояться и что это требование общественности, говорят все. Вопрос лишь в том, когда следует провести выборы. Думаю, декабрь – не лучшее время для проведения внеочередных выборов”,- сказал Ваан Арутюнян, покидая здание парламента.
Отметим, что лидер депутатов-республиканцев Ваграм Багдасарян отказывается отвечать на вопросы журналистов. Чуть позже ожидается брифинг заместителя председателя РПА Армена Ашотяна.