Խոսրով Հարությունյան. «Պետք է որոշել` երբ լինեն ընտրությունները, որ հանրությունն ընտրության հնարավորություն ունենա»
ԱԺ ՀՀԿ խմբակցության պատգամավոր Խոսրով Հարությունյանը չի մեկնաբանում ՀՀԿ խմբակցության այն պատգամավորների քայլերը, որոնք միացել են դեկտեմբերին արտահերթ ընտրություններ անցկացնելու ստորագրահավաքին: Հարությունյանը լրագրողների հետ զրույցում ասաց, որ գործուղման է եղել և տեղեկացված չէ վերջին օրերի ներքաղաքական զարգացումներից:
Այնուամենայնիվ Հարությունյանն ասաց, որ արտահերթ խորհրդարանական ընտրությունների կարիք կա:
«Պետք է լինեն արտահերթ ընտրություններ: Երկրորդ կարծիք լինել չի կարող: Այստեղ միայն պետք է որոշել, թե երբ լինեն այդ ընտրությունները, որ հանրությունն ընտրության հանգիստ հնարավորություն ունենա»,- ասաց պատգամավորը:

Хосров Арутюнян: “Нужно решить, когда следует провести выборы, чтобы общественность имела возможность спокойно сделать выбор”
Депутат парламентской фракции Республиканской партии Армении Хосров Арутюнян отказался комментировать действия тех депутатов-республиканцев, которые присоединились к сбору подписей под требвоанием о проведении в декабре этого года внеочередных парламентских выборов. По словам Арутюняна, он находился в командировке и не проинформирован о происходивших в последние дни внутриполитических процессах.
Тем не менее, депутат отметил, что внеочередные выборы необходимо провести. “Внеочередные выборы должны состояться, второго мнения тут быть не может. Нужно лишь решить, когда следует провести выборы, чтобы общественность имела возможность спокойно сделать выбор”, заявил Хосров Арутюнян.