ԱԺ նախագահի որդին հերքում է, որ վարում է ԱԺ-ի «Պրադոն»
ԱԺ նախագահ Սամվել Նիկոյանի որդին՝ վարչապետի օգնական Վարդան Նիկոյանը, «Հետքին» պարզաբանեց այսօր թերթերից մեկում հրապարակված այն լուրը, թե ինքն օգտվում է ԱԺ-ին պատկանող «Պրադո» ջիպից:
«Ես կառավարությունում ունեմ ծառայողական՝ 053 LL 50 պետհամարանիշի «Վոլգա 31» ավտոմեքենա: Ես ոտքով երբեք չեմ եկել կառավարություն: Ջրվեժից կառավարություն ուղիղ տրանսպորտ չկա, հակառակ դեպքում երբեմն աշխատանքի կգայի նաեւ հասարակական տրանսպորտով»,- ասում է Վարդան Նիկոյանը:
Նրա խոսքով՝ Սամվել Նիկոյանի ԱԺ նախագահ ընտրվելուց առաջ եւ հետո իր տրանսպորտային միջոցների փոփոխություն չի եղել:
Վարդան Նիկոյանն ասաց, որ համապատասխան հրամաններով կարող է ապացուցել, որ «Վոլգա» մակնիշի ավտոմեքենան կցված է իրեն եւ հենց այդ ավտոմեքենայից էլ օգտվում է: «Ես «Պրադոյի» հետ ընդհանրապես կապ չունեմ»,- ավելացրեց Վարդան Նիկոյանը:

Сын спикера НС отрицает, что водит парламентский джип
Сын председателя Национального Собрания Самвела Никояна, помощник премьер-министра Вардан Никоян сегодня в беседе с “Hetq”-ом прокомментировал опубликованную в одной из газет информацию о том, что он пользуется принадлежащим парламенту джипом “Прадо”.
“В правительстве у меня есть служебный автомобиль “Волга 31” с госномером 053 LL 50. Я никогда не прихожу на работу пешком. Из Джрвежа к зданию правительства нет прямого транспорта, в противном случае я бы приезжал на работу на общественном транспорте”,- говорит Вардан Никоян.
По его словам, ни до, ни после избрания Самвела Никояна спикером НС никаких изменений в его транспортных средствах не происходило.
В.Никоян отметил, что соответствующими приказами может доказать, что за ним закреплен автомобиль “Волга”, которым он и пользуется. “Я вообще не имею отношения к “Прадо”,- добавил Вардан Никоян.