«Orange-ը Հայաստանում ունի նույն դեմքն ու ձեռագիրը, ինչ մյուս եվրոպական երկրներում»
Ֆրանս Տելեկոմ-Orange Խմբի եվրոպական շուկաների փոխնախագահ Բենուա Շինը, որն առաջին անգամ է Հայաստանում և ժամանել է ծանոթանալու Orange Արմենիայի աշխատակիցների և ընկերության 2011 թվականի արդյունքների հետ, ինչպես նաև քննարկելու 2012 թվականի նպատակներն ու պլանները, այսօր հանդիպում ունեցավ հայ լրագրողների հետ:
«Երջանիկ եմ լինել Հայաստանում, որը Ֆրանս Տելեկոմի ներկայության ամենաարևելյան երկիրն է և ունի փոքր, սակայն շատ դինամիկ շուկա: Ուրախ եմ տեսնել, որ Orange-ը Հայաստանում ունի նույն դեմքն ու ձեռագիրը, ինչ մյուս եվրոպական երկրներում և աշխատանքում հիմնվում է եվրոպական արժեքների վրա, Orange-ի արժեքների վրա: Հայաստանը շատ կարևոր երկիր է Orange-ի աշխարհագրությունում, և ընդամենը երեք տարում միայն որպես կապիտալ ներդրում կատարված 186 միլիոն եվրոն ասվածի ամենաառաջին վկայությունն է: Orange Արմենիան նաև մեծապես ներգրավված է երկրի հասարակական և մշակութային կյանքում, ինչն արտացոլում է մեր նվիրվածությունն այն երկրին, որտեղ բիզնես գործունեություն ենք ծավալում»,- ասաց Բենուա Շինը:
Խոսելով նոր տարվա պլանների մասին` նա նշեց, որ ընկերությունը շարունակելու է աշխատանքը հատկապես սպասարկման և բաժանորդների նկատմամբ հոգատարության ուղղությամբ, ինչպես նաև ներդնելու է նոր ծառայություններ` խրախուսելով մուլտիմեդիայի և շարժական ինտերնետի օգտագործումը: Բենուա Շինը նաև նշեց, որ ուրախ է լինել Հայաստանում մինչև 42Մբ/վ արագությամբ առաջարկի մեկնարկի հաջորդ օրը, ինչը տեխնոլոգիական մեծ քայլ է ոչ միայն տարածաշրջանում, այլ նաև Orange-ի ողջ աշխարհագրությունում:
Օրվա երկրորդ կեսին Բենուա Շինը կհանդիպի ՀՀ տրանսպորտի եւ կապի նախարար Մանուկ Վարդանյանի, Էկոնոմիկայի նախարար Տիգրան Դավթյանի և ՀՀ հանրային ծառայությունները կարգավորող հանձնաժողովի նախագահ Ռոբերտ Նազարյանի հետ:

Benoît Scheen: “Orange in Armenia has same look and feel as in other European countries”
Benoît Scheen, Executive Vice President of FranceTelecom Europe, is in Armenia for the first time to get acquainted with Orange Armenia staff and the results of Orange Armenia for the year 2011, as well as to discuss plans for the year 2012.
At a press conference, Benoît Scheen said: “I’m happy to be in Armenia, which is the most eastern country of FT footprint and which has a small, but very dynamic market. I’m glad to see that Orange in Armenia has the same “look and feel” as in other European countries and in its business is guided by European values, I would say Orange values. Armenia is a very important country in Orange footprint and 186 mln Euro pure CAPEX investments made only in three years stand for this. Orange Armenia is also largely involved in the social and cultural life of Armenia, which reflects our commitment to the country, where we develop our business activity.”
Speaking about the plans for the new year, he stated that the company would continue driving customer satisfaction and loyalty through service and care, it would also implement new services to boost usage of multimedia and mobile internet. Benoît Scheen also said that he was happy to be in Armenia on the next day after commercial launch of up to 42 Mb/sec speed offer, which is a technologiacal big advance not only in the region, but in all Orange footprint as well.
On the second half of the day Benoît Scheen will meet with RA Transport and Communication Minister Manuk Vardanyan, RA Economy Minister Tigran Davtyan and RA Public Services Regulatory Commission Chairman Robert Nazaryan.