Նիկոլ Փաշինյանը ներկայացրել է տնտեսական զարգացման և ներդրումների նորանշանակ նախարարի պաշտոնակատարին
Վարչապետի պաշտոնակատար Նիկոլ Փաշինյանն այսօր այցելել է տնտեսական զարգացման և ներդրումների նախարարություն և աշխատակազմին ներկայացրել նորանշանակ նախարարի պաշտոնակատար Տիգրան Խաչատրյանին: Այս մասին տեղեկացնում է վարչապետի աշխատակազմը։
Նիկոլ Փաշինյանը շնորհակալություն է հայտնել պաշտոնաթող նախարար Արծվիկ Մինասյանին համատեղ աշխատանքի համար՝ ընդգծելով, որ դեռևս խորհրդարանական տարիներից միասին աշխատելու դրական փորձ կա, և հետագայում այլ ձևաչափով ևս համագործակցելու առիթ կլինի:
Շնորհավորելով նորանշանակ նախարարի պաշտոնակատարին՝ վարչապետի պաշտոնակատարը նշել է, որ Տիգրան Խաչատրյանը համակարգում նոր մարդ չէ, և այդ հանգամանքը ևս կնպաստի, որպեսզի անցումը հնարավորինս սահուն լինի, արդեն իսկ սկսված ծրագրերը հաջող շարունակվեն և ավարտին հասցվեն:
Արծվիկ Մինասյանը շնորհակալություն է հայտնել վարչապետի պաշտոնակատար Նիկոլ Փաշինյանին համատեղ աշխատանքի համար և շնորհավորելով Տիգրան Խաչատրյանին՝ նշել, որ մարդկային և մասնագիտական որակների շնորհիվ նա նոր ձեռքբերումներ և հաջողություններ կարձանագրի ոլորտում:
Իր հերթին Տիգրան Խաչատրյանը շնորհակալություն է հայտնել վարչապետի պաշտոնակատարին՝ տնտեսության կարգավորման ոլորտում կարևոր գործառույթ իրականացնող կառույցի ղեկավարի պատասխանատու պաշտոնը վստահելու համար: Նրա խոսքով՝ շարունակականությունը լինելու է այն գրավականներից մեկը, որը ոլորտին հետագա հաջողություններ է բերելու:

Никол Пашинян представил аппарату министерства экономического развития и инвестиций новоназначенного и.о. министра
Исполняющий обязанности премьер-министра Никол Пашинян посетил сегодня министерство экономического развития и инвестиций и представил аппарату новоназначенного и.о. министра Тиграна Хачатряна.
Никол Пашинян поблагодарил бывшего министра Арцвика Минасяна за совместную работу, подчеркнув, что есть положительный опыт работы еще со времен Советского Союза, и в дальнейшем будет возможность сотрудничества в других форматах.
Поздравив новоназначенного и.о. министра, исполняющий обязанности премьер-министра отметил, что Тигран Хачатрян не является новым человеком в системе, и это обстоятельство также поможет обеспечить плавный переход, и уже начатые программы будут продолжены и завершены.
Арцвик Минасян поблагодарил исполняющего обязанности премьер-министра Никола Пашиняна за совместную работу и, поздравив Тиграна Хачатряна, отметил, что благодаря своим человеческим и профессиональным качествам он добьется новых достижений и достигнет успехов в этой области.
В свою очередь, Тигран Хачатрян выразил благодарность исполняющему обязанности премьер-министра за доверие ответственной должности руководителя важного в области экономического регулирования органа. По его словам, преемственность станет одним из гарантов, которые приведут к дальнейшим успехам в этой сфере.