Ձերբակալված ոստիկանների հարազատները փակել էին Երևան-Սևան ավտոճանապարհը
Գեղարքունիքի մարզային վարչության Սևանի բաժնի քրեական բաժանմունքի ձերբակալված աշխատակիցների հազարատներն առավոտյան փակել էին Երևան-Սևան մայրուղին:
Նրանք պահանջում էին ազատ արձակել Գեղարքունիքի մարզային վարչության Սևանի բաժնի քրեական հետախուզության բաժանմունքի պետին ու նույն բաժանմունքի երկու օպերլիազորներին: Նրանք կասկածվում են ոստիկանության Սևանի բաժնում խմբի կազմում Ա. Մ.-ին խոշտանգելու մեջ:
Դեպքի վայրում էր տրանսպորտի, կապի և տեղեկատվական տեխնոլոգիաների նախարարի ժամանակավոր պաշտոնակատար Հակոբ Արշակյանը, ոստիկանության պետի տեղակալ Աղասի Կիրակոսյանը, ով ճանապարհը փակած քաղաքացիներին հորդորում էր բացել այն: Բացատարական աշխատանքներից հետո հարազատները քիչ առաջ բացել են ճանապարհը և երթևեկությունը վերականգնվել է:
Նշենք, որ ըստ հատուկ քննչական ծառայության տարածած հաղորդագրության` խոշտագնվածը ՀՔԾ դիմում էր ներկայացրել՝ հայտնելով, որ հոկտեմբերի 7-ին ոստիկանության Սևանի բաժնի երեք աշխատակիցներ Սևան քաղաքում գործող բուքմեյքերական ընկերության գրասենյակի մոտից իրեն տեղափոխել են ոստիկանության Սևանի բաժին և ծեծի ենթարկել:

Родственники задержанных полицейских перекрыли автотрассу Ереван-Севан
Родственники задержанных сотрудников севанского отделения полиции Гегаркуникской области утром перекрыли автотрассу Ереван-Севан.
Они требуют освободить начальника отдела уголовного розыска и двух оперуполномоченных, которые подозреваются в применении пыток к А.М.
На место событий прибыли временно исполняющий обязанности министра транспорта, связи и информационных технологий Акоп Аршакян и замначальника полиции Агаси Киракосян, которые убеждали людей разблокировать дорогу,
Отметим, что, согласно сообщению Специальной следственной службы, подвергшийся пыткам гражданин представил заявление о том, что 7 октября, когда он находился рядом с действующей в Севане букмейкерской конторой, трое сотрудников местной полиции усадили его в автомобиль и доставили в отделение, где подвергли избиению.