Կառավարությունը երկու ընտանիքի նվիրեց իրենց զբաղեցրած բնակելի տարածքները
Մոլդովական 29/4 և 29/5 հասցեներում գտնվող հանրակացարանային մասնաշենքերի նկուղային և առաջին հարկերում բնակվող երկու ընտանիքների կառավարությունը նվիրեց իրենց զբաղեցրած բնակելի տարածքները։ Դրանք ամրացված էին պետական գույքի կառավարման կոմիտեին։
Կոմիտեն նշված հասցեում ուսումնասիրություններ է կատարել և պարզել, որ այդ տարածքների մի մասը փաստացի բնակեցված է, մյուս մասն օգտագործվում է հասարակական նպատակով, իսկ ընտանիքների մի մասը ներառված է ընտանիքների անապահովության գնահատման համակարգում: Արդյունքում՝ պետգույքի կոմիտեին պատկանող տարածքները բաժանվել էին գույքային միավորների։
Կառավարությունը որոշեց այդ տարածքում բնակվող երկու ընտանիքներին նվիրել իրենց փաստացի զբաղեցրած տարածքները։

Правительство подарило двум семьям занимаемую ими жилплощадь
Правительство на своем сегодняшнем заседании приняло решение подарить двум семьям, проживающим в помещениях подвального и первого этажей двух корпусов общежития в Ереване (ул.Молдовакан, 29/4 и 29/5), занимаемую ими жилплощадь. Помещения закреплены за Комитетом по управлению госимуществом.
Комитет выяснил, что часть помещений в указанных корпусах заселена, остальная часть используется в общественных целях. Кроме того, некоторые проживающие в этих корпусах семьи включены в систему оценки необеспеченности.