Յունիբանկը հայտարարում է պարտատոմսերի նոր թողարկման մասին. եկամտաբերությունը` մինչև 10%
Յունիբանկը, հաջողությամբ տեղաբաշխելով պարտատոմսերի հինգ թողարկումների ամբողջ ծավալը, հայտարարում է անվանական արժեկտրոնային դրամական ևդոլարային պարտատոմսերի նոր թողարկման մասին:
Պարտատոմսերի թողարկման պայմաններն են`
- դրամային պարտատոմսերի տարեկան եկամտաբերությունը կազմում է 10%, շրջանառության ժամկետը` 24 ամիս: Պարտատոմսի անվանական արժեքը կազմում է 10 000ՀՀ դրամ, թողարկման ծավալը` 500 մլն ՀՀ դրամ:
- դոլարայինպարտատոմսերի տարեկան եկամտաբերությունը կազմում է 5.5%, շրջանառության ժամկետը` 36 ամիս: Պարտատոմսի անվանական արժեքը կազմում է 100 ԱՄՆ դոլար, թողարկման ծավալը` 5 մլն ԱՄՆ դոլար:
Պարտատոմսերի արժեկտրոնային եկամտի վճարումն իրականացվելու է եռամսյակային պարբերականությամբ:
Պարտատոմսերը կարել է ձեռքբերել` դիմելով բանկի գլխամասային գրասենյակ կամ 46 մասնաճյուղերից մեկը: Առաջարկի վերաբերյալ մանրամասն պայմանները, Ազդագիրը և Ազդագրի լրացումը հրապարակված է ww.unibank.am կայքի «Ներդրողներ և բաժնետերեր» բաժնում:
«Պարտատոմսերը` մեր հաճախորդների խնայողությունները պահպանելու և բազմապատկելու ամենանախընտրած տարբերակներից մեկն է: Պարտատոմսերն ապահովում են բարձր եկամտաբերություն, որը հաստատուն ձևով վճարվում է յուրաքանչյուր եռամսյակ: Նախորդթողարկումների հաջողությամբ տեղաբաշխումը վկայում է բանկի հանդեպ հասարակության վստահության մասին:
Մենք առաջարկում ենք գումար ներդնելու լավագույն տարբերակներից մեկը` բարձր եկամտաբերություն, իրացվելիություն և ապահովածություն: Ի դեպ` բանկի դոլարային պարտատոմսերն ընդգրկված են «ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԷՔՍ ԱՐՄԵՆԻԱ»-ի հիմնական (Abond) ցուցակում»,- նշեց Յունիբանկի Վարչության նախագահ Մեսրոպ Հակոբյանը:
«Ֆիզիկական անձանց բանկային ավանդների հատուցումը երաշխավորելու մասին» ՀՀ օրենքի համաձայն, բանկի կողմից թողարկված անվանական պարտատոմսերով ներգրավված դրամական միջոցները համարվում են երաշխավորված բանկային ավանդ և երաշխավորված են «Ավանդների հատուցումը երաշխավորող հիմնադրամի» կողմից:

"Юнибанк" объявляет о новом запуске облигаций. Доходность до 10%!
"Юнибанк", уже успешно реализовавший пять выпусков номинальных купонных облигаций, объявил об очередной эмиссии ценных бумаг. Запущены 6 и 7 выпуски облигаций "Юнибанка" — в драмах РА и долларах США.
Приобрести облигации можно в любом из 46 филиалов или головном офисе "Юнибанка". На выбор — два варианта:
- Облигации в национальной валюте Армении номиналом 10 000 драм, с годовой доходностью 10% и сроком обращения 24 месяца. Доход выплачивается каждый квартал. Всего выпущено 50 000 облигаций общей стоимостью 500 млн драм.
- Облигации в долларах США номиналом $100, с годовой доходностью 5,5%, ежеквартальной выплатой дохода и сроком обращения 36 месяцев. Банк выпустил 50 000 долларовых облигаций на сумму $5 000 000.
Детальная информация об условиях выпуска и проспекте эмиссии размещена на сайте "Юнибанка" — www.unibank.am.
— Покупка облигаций — это способ сохранения и приумножения денег, пользующийся популярностью у наших клиентов, — отмечает председатель правления "Юнибанка" Месроп Акопян. — Облигации обеспечивают высокую годовую доходность со стабильной ежеквартальной выплатой. Успешная реализация первых пяти траншей демонстрирует доверие населения к "Юнибанку": мы предлагаем высокодоходный, ликвидный и надёжный инструмент. Долларовые облигации банка прошли листинг на NASDAQ OMX Armenia и были включены в её основный список (Abond).
Следует подчеркнуть, что деньги, привлечённые банком от эмиссии облигаций, считаются гарантированным вкладом. Покупателей этих ценных бумаг защищает закон Армении о гарантировании банковских вкладов физических лиц.