Յունիբանկը հայտարարում է պարտատոմսերի նոր թողարկման մասին. եկամտաբերությունը` մինչև 10%
Յունիբանկը, հաջողությամբ տեղաբաշխելով պարտատոմսերի հինգ թողարկումների ամբողջ ծավալը, հայտարարում է անվանական արժեկտրոնային դրամական ևդոլարային պարտատոմսերի նոր թողարկման մասին:
Պարտատոմսերի թողարկման պայմաններն են`
- դրամային պարտատոմսերի տարեկան եկամտաբերությունը կազմում է 10%, շրջանառության ժամկետը` 24 ամիս: Պարտատոմսի անվանական արժեքը կազմում է 10 000ՀՀ դրամ, թողարկման ծավալը` 500 մլն ՀՀ դրամ:
- դոլարայինպարտատոմսերի տարեկան եկամտաբերությունը կազմում է 5.5%, շրջանառության ժամկետը` 36 ամիս: Պարտատոմսի անվանական արժեքը կազմում է 100 ԱՄՆ դոլար, թողարկման ծավալը` 5 մլն ԱՄՆ դոլար:
Պարտատոմսերի արժեկտրոնային եկամտի վճարումն իրականացվելու է եռամսյակային պարբերականությամբ:
Պարտատոմսերը կարել է ձեռքբերել` դիմելով բանկի գլխամասային գրասենյակ կամ 46 մասնաճյուղերից մեկը: Առաջարկի վերաբերյալ մանրամասն պայմանները, Ազդագիրը և Ազդագրի լրացումը հրապարակված է ww.unibank.am կայքի «Ներդրողներ և բաժնետերեր» բաժնում:
«Պարտատոմսերը` մեր հաճախորդների խնայողությունները պահպանելու և բազմապատկելու ամենանախընտրած տարբերակներից մեկն է: Պարտատոմսերն ապահովում են բարձր եկամտաբերություն, որը հաստատուն ձևով վճարվում է յուրաքանչյուր եռամսյակ: Նախորդթողարկումների հաջողությամբ տեղաբաշխումը վկայում է բանկի հանդեպ հասարակության վստահության մասին:
Մենք առաջարկում ենք գումար ներդնելու լավագույն տարբերակներից մեկը` բարձր եկամտաբերություն, իրացվելիություն և ապահովածություն: Ի դեպ` բանկի դոլարային պարտատոմսերն ընդգրկված են «ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԷՔՍ ԱՐՄԵՆԻԱ»-ի հիմնական (Abond) ցուցակում»,- նշեց Յունիբանկի Վարչության նախագահ Մեսրոպ Հակոբյանը:
«Ֆիզիկական անձանց բանկային ավանդների հատուցումը երաշխավորելու մասին» ՀՀ օրենքի համաձայն, բանկի կողմից թողարկված անվանական պարտատոմսերով ներգրավված դրամական միջոցները համարվում են երաշխավորված բանկային ավանդ և երաշխավորված են «Ավանդների հատուցումը երաշխավորող հիմնադրամի» կողմից:

Unibank announced new issuance of bonds with an annual yield of up to 10 %
Having successfully placed the whole volume of bonds of all the five issues, Unibank announced a new issuance of AMD and USD nominal coupon bonds.
Terms and conditions are as follows:
• annual AMD coupon interest rate is 10 % with a repayment period of 24 months. The nominal bond value is AMD 10 000, the total volume of issuance is AMD 500 million.
•  annual USD coupon interest rate is 5,5 % with a repayment period of 36 months. The nominal bond value is USD 100, the total  volume of issuance is USD 5 million.
The payment of coupon rate is made on quarterly basis.
Bonds may be obtained by applying at one of the 46 branches of the bank or at the Head office. Detailed terms and conditions of the offer, Prospectus and the addition to the Prospectus are published at the “Investors and Shareholders” section of www.unibank.am.
“Bonds are one of the most favorite ways of keeping and multiplying our clients’ savings. Bonds have a high profitability, which is constantly paid with three months frequency. The successful issuance of the previous issues proves clients’ trust for the bank. We offer a high profitability of investment, a safe and realizable option. The USD bonds of the bank are on the Abond list of NASDAQ OMX ARMENIA, says Mesrop Hakobyan, CEO of Unibank.
According to the RA Law on “Guaranteeing Compensation of Bank Deposits”, funds attracted by the bonds are considered to be Guaranteed Bank Deposits and are guaranteed by the “Deposit Guarantee Fund of Armenia”.