Հետընտրական ծեծկռտուք՝ Ախալքալաքում. հարձակվել են Գրիգոլ Վաշաձեի նախընտրական շտաբի վրա
Այսօր Ախալքալաքի՝ «Միացյալ ազգային շարժում» կուսակցության և ընդդիմության թեկնածու Գրիգոլ Վաշաձեի՝ Թամար Թագուհու փողոցում տեղակայված նախընտրական շտաբի վրա հարձակվել են մի խումբ անձինք և ֆիզիկական բռնության ենթարկել շտաբում եղած անձանց:
Տուժածներին շտապօգնության մեքենաներով տեղափոխել են հիվանդանոց: Արդեն իսկ տեղում կենտրոնացել են ոստիկանական ուժերը և շրջափակել տարածքը:
Մեր տեղեկություններով՝ ծեծի ենթարկվողների մեջ են ընդդիմադիր Մելիք Ռաիսյանի որդին՝ Աշոտ Ռաիսյանը, Աբրահամ Աբրահամյանը և այլ անձինք: 4 անձ այս պահին գտնվում է հիվանդանոցում: Աշոտ Ռաիսյանը գլխի վնասվածք է ստացել:

Поствыборные страсти в Ахалкалаке: совершено нападение на предвыборный штаб Григола Вашадзе
Сегодня группа лиц совершила нападение на предвыборный штаб кандидата в президенты Грузии от оппозиционной партии “Единое национальное движение” Григола Вашадзе, расположенный на улице царицы Тамары в Ахалкалаке, применив к находившимся там лицам физическую силу.
Потерпевшие на машинах скорой помощи были доставлены в больницу. Прибывшие на место происшествия силы полиции окружили здание штаба.
По нашим сведениям, насилию подвергся сын стороннника оппозиции Мелика Раисяна Ашот Раисян, Абраам Абрамян и другие. В эти минуты в больнице находятся четыре человека. Ашот Раисян получил повреждение головы.