Լեւոն Տեր-Պետրոսյանը հանդիպել է ԱՄՆ փոխպետքարտուղարին
Այսօր ՀՀ առաջին նախագահ Լեւոն Տեր-Պետրոսյանը հանդիպել է ԱՄՆ փոխպետքարտուղար (Deputy Assistant Secretary) Էրիկ Ռուբինի հետ: Հանդիպմանը ներկա է եղել նաեւ Հայաստանում ԱՄՆ դեսպան Ջոն Հեֆերնը:
Զրուցակիցները քննարկել են հայ-թուրքական հաշտեցման գործընթացի ներկա վիճակն ու ղարաբաղյան հակամարտության կարգավորման ընթացքը` այսօրվա աշխարհաքաղաքական զարգացումների համատեքստում:
Այնուհետեւ անդրարձ է եղել Հայաստանի ներքաղաքական իրավիճակին. մասնավորապես, ընտրությունների օրինականության եւ թափանցիկության ապահովման հնարավորություններին: Կարեւորվել է միջազգային դիտորդական մեծաթիվ առաքելության մասնակցությունը ընտրություններին:
Հանդիպմանը մասնակցել են նաեւ Հայ Ազգային Կոնգրեսի համակարգող Լեւոն Զուրաբյանը եւ կենտրոնական գրասենյակի անդամ Ավետիս Ավագյանը:

Левон Тер-Петросян встретился с заместителем помощника госсекретаря США
Первый президент Армении Левон Тер-Петросян сегодня встретился с заместителем помощника госекретаря США Эриком Рубиным. На встрече присутствовал посол США в РА Джон Хефферн.
Собеседники обсудили нынешние тенденции в процессе армяно-турецкого примирения и ход урегулирования нагорно-карабахского конфликта в контексте современных геополитических процессов.
Была также обсуждена внутриполитическая ситуация в Армении, в частности, возможности обеспечения законности и прозрачности выборов. Стороны отметили важность участия в выборах многочисленной международной наблюдательской миссии.
На встрече присутствовали также координатор Армянского национального конгресса Левон Зурабян и член центрального офиса АНК Аветис Авакян.