Արսեն Թորոսյանը ռեյտինգային ընտրակարգով առաջադրվելու է թիվ 4 ընտրատարածքում
Առողջապահության նախարարի պաշտոնակատար, «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցության անդամ Արսեն Թորոսյանը «Իմ քայլը» դաշինքի ցուցակով ռեյտինգային ընտրակարգով առաջադրվելու է Երևանի Կենտրոն, Նորք-Մարաշ, Էրեբունի, Նուբարաշեն վարչական շրջաններն ընդգրկող թիվ 4 ընտրատարածքում։ Այս մասին խորհրդարանում լրագրողների հետ զրույցում ասաց նա։
«Որպես ռեյտինգային թեկնածու առաջադրվելու եմ թիվ 4 ընտրատարածքում։ Ներկայացնելու ենք մեր մոտեցումները, աշխատանքը, պլանները»,- ասաց նախարարի պաշտոնակատարը։
Հիշեցնենք, որ թիվ 4-ն այն ընտրատարածքն է, որտեղ 2017 թվականի խորհրդարանական ընտրությունների ժամանակ առաջադրվել էր Նիկոլ Փաշինյանը և ստացել 11513 քվե։
Նախարարի պաշտոնակատարի խոսքով՝ առաջադրվելու է «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցությանը շատ ձայներ բերելու համար: «Իսկ ընտրություններից հետո արդեն կորոշվի՝ ով է պաշտոնավարում ԱԺ-ում, ով՝ կառավարությունում»,- ասաց նա։
Հարցին՝ հակված է ավելի շատ աշխատել օրենսդիրո՞ւմ, թե՞ գործադիրում, Արսեն Թորոսյանը հստակեցրեց՝ պատրաստ է շարունակել աշխատել որպես առողջապահության նախարար։
Հարցին՝ բացառվելո՞ւ է արդյոք հիվանդանոցների անձնակազմերի աջակցությունը ընտրությունների ժամանակ, Արսեն Թորոսյանն արձագանքեց՝ նոր Հայաստանի տրամաբանության շրջանակներում է, որ ադմինիստրատիվ ռեսուրսի չարաշահումը տեղ չունի որևէ ընտրության ժամանակ։
Ինչ վերաբերում է իր պաշտոնանկության մասին տեղեկություններին, Արսեն Թորոսյանը հիշեցրեց՝ շարունակում է պաշտոնավարել․ «Նոր կառավարության ձևավորման ժամանակ այդ հարցին պատասխան կտրվի»։

Арсен Торосян будет баллотироваться в парламент по рейтинговой системе
Исполняющий обязанности министра здравоохранения, член партии “Гражданский договор” Арсен Торосян будет выдвинут кандидатом в депутаты в 4-ом избирательном округе, охватывающем столичные муниципалитеты Кентрон, Норк-Мараш, Эребуни, Нубарашен. Обэтом А.Торосян сообщил на брифинге в Национальном Собрании.
Напомним, что на парламентских выборах 2017 года кандидатом в депутаты от 4-го избирательного округа был Никол Пашинян, который получил 11.513 голосов.
По словам Арсена Торосяна, он будет участвовать в выборах по списку партии “Гражданский договор” с целью обеспечить для нее как можно больше голосов. “А после выборов уже будет принято решение о том, кто пойдет в Национальное Собрание, а кто – в правительство”,- отметил Торосян.
На вопрос, где ему больше хочется работать – в законодательном или исполнительном органе, и.о. министра здравоохранения сказал, что готов продолжать работать в этой должности.
Говоря о возможности поддержке его кандидатуры со стороны медцентров, Арсен Торосян сказал, что в новой Армении использование на выборах административного ресурса исключено.
Что касается сведений о его отставке, то, по словам и.о.главы Минздрава, ответ на этот вопрос будет дан во время формирования нового правительства.