Նիկոլ Փաշինյանն այցելել է «Մեգերյան կարպետ» և աշխատանքային ընթրիք ունեցել Հարվարդի շրջանավարտների հետ
Վարչապետի պաշտոնակատար Նիկոլ Փաշինյանն այցելել է «Մեգերյան կարպետ» ընկերություն:
Վարչապետի պաշտոնական կայքը տեղեկացնում է, որ կառավարության ղեկավարի պաշտոնակատարը շրջել է «Մեգերյան կարպետ»-ի թանգարանով՝ ծանոթացել ընկերության գորգագործական աշխատանքներին: Ընկերության ղեկավարները Նիկոլ Փաշինյանին են ներկայացրել «Մեգերյան կարպետ»-ի զարգացման ծրագրերը: Մտքեր են փոխանակվել Հայաստանում գորգագործության զարգացման հեռանկարների շուրջ:
Այնուհետև վարչապետի պաշտոնակատար Նիկոլ Փաշինյանն աշխատանքային ընթրիք է ունեցել Հարվարդի համալսարանի հայ շրջանավարտների հետ: Նիկոլ Փաշինյանը բարձր գնահատելով նրանց ստացած ուսումը՝ նշել է, որ շահագրգռված է պետական կառավարման համակարգում վերջիններիս ներգրավմամբ: Վարչապետի պաշտոնակատարը համոզմունք է հայտնել, որ նրանց գիտելիքներն ու կարողությունները կարող են նպաստել պետական կառավարման համակարգի զարգացմանն ու արդիականացմանը: Քննարկվել են նաև Հայաստանի զագացման հնարավորություններին վերաբերող տարբեր հարցեր:

Никол Пашинян посетил компанию “Мегерян карпет” и провел рабочий ужин с армянскими выпускниками Гарвардского университета
Исполняющий обязанности премьер-министра Никол Пашинян посетил компанию “Мегерян карпет”. Исполняющий обязанности главы правительства прошелся по музею “Мегерян карпет”, ознакомился с работами компании. Руководители компании представили Николу Пашиняну планы развития “Мегерян карпет”. Состоялся обмен мнениями о перспективах ковроделия в Армении.
Затем исполняющий обязанности премьер-министра Никол Пашинян провел рабочий ужин с армянскими выпускниками Гарвардского университета. Никол Пашинян высоко оценил их образование и отметил, что заинтересован в их вовлечении в систему государственного управления. Исполняющий обязанности премьер-министра заверил, что их знания и навыки могут способствовать развитию и модернизации системы государственного управления. Были также обсуждены различные вопросы, связанные с возможностями развития Армении.