Նիկոլ Փաշինյանն այցելել է մարտական հենակետ և հետևել մարտավարական զորավարժությանը
Վարչապետի պաշտոնակատար Նիկոլ Փաշինյանը պաշտպանության նախարարի պաշտոնակատար Դավիթ Տոնոյանի և Զինված ուժերի գլխավոր շտաբի պետի առաջին տեղակալ, գեներալ-մայոր Օնիկ Գասպարյանի ուղեկցությամբ այցելել է ՀՀ պաշտպանության նախարարության N զորամասի մարտական հենակետ և զորավարժարանում հետևել ցուցադրական հատուկ մարտավարական հարձակողական զորավարժություններին:
Վարչապետի աշխատակազմի տեղեկատվության եւ հասարակայնության հետ կապերի վարչության հաղորդմամբ` Նիկոլ Փաշինյանը ծանոթացել է առաջնագծում առկա իրավիճակին, այնուհետև նրան են ներկայացվել ինժեներական և ամրաշինական կառուցվածքները, հուսալի պաշտպանություն իրականացնելու նոր տեխնոլոգիաները, դիրքերում անձնակազմի անվտանգության բարձրացմանն ուղղված աշխատանքները, տեխնիկական հագեցվածությունը:
Նիկոլ Փաշինյանն ուսումնական կետում հետևել է մարտական հրաձգության մարտավարական զորավարժությանը՝ բարդ լեռնային տեղանքում, որի ընթացքում գրոհային մարտավարական խմբերը գործել են բնագծերի բարելավման ուղղությամբ:
Կառավարության ղեկավարի պաշտոնակատարը զրուցել է մարտական հերթապահություն իրականացնող զինծառայողների և հրամանատարների հետ, շնորհակալություն հայտնել նրանց անձնվեր ծառայության համար: Նիկոլ Փաշինյանը խրախուսել է դիրքապահ զինծառայողներին և մաղթել առողջություն ու խաղաղ ծառայություն:

Никол Пашинян посетил боевую позицию и проследил за тактическими военными учениями
Исполняющий обязанности премьер-министра Никол Пашинян в сопровождении и.о. министра обороны Давида Тонояна и первого заместителя начальника Генерального штаба Вооруженных Сил, генерал-майора Оника Гаспаряна посетил опорный пункт одной из воинских частей министерства обороны и присутствовал при специальных показательных тактических наступательных учениях.
Никол Пашинян ознакомился с ситуацией на передовой, затем ему были представлены инженерные сооружения и укрепления, новые технологии обеспечения надежной защиты, работы по повышению безопасности состава на позициях, техническая оснащенность.
Никол Пашинян проследил за тактическими учениями по боевой стрельбе в сложных горных условиях, в ходе которых атакующие стратегические группы пытались улучшить позиции на рубежах.
Исполняющий обязанности главы правительства побеседовал с несущими боевое дежурство военнослужащими и командирами, поблагодарил их за самоотверженную службу. Никол Пашинян поощрил военнослужащих, пожелал им здоровья и мирной службы.