ԼՂՀ նախագահ. «Մենք հպարտ ենք, որ ունենք նման հաղթական բանակ, խիզախ ու անձնվեր զինվորներ»
Նախագահ Բակո Սահակյանը հունվարի 28-ին շնորհավորական ուղերձ է հղել Հայաստանի Հանրապետության նախագահ Սերժ Սարգսյանին` պաշտպանության բանակի կազմավորման 20-ամյակի կապակցությամբ:
Շնորհավորական ուղերձ ՀՀ բանակի կազմավորման 20-ամյակի կապակցությամբ
Մեծարգո Սերժ Ազատի,
Արցախի ժողովրդի, իշխանությունների եւ անձամբ իմ անունից ի սրտե շնորհավորում եմ Ձեզ` Բանակի օրվա կապակցությամբ:
Այս տարի մենք ազգովի տոնում ենք հայոց փառապանծ բանակի կազմավորման 20-ամյակը, իսկապես ժողովրդական բանակ, որն անցնելով բարդ ու հերոսական ուղի` դարձավ մեր խաղաղության ու անվտանգության հիմնական երաշխավորը:
Դուք կանգնած եք եղել ՀՀ զինված ուժերի ստեղծման ակունքներում եւ այսօր էլ` որպես գերագույն հրամանատար, անում եք հնարավորը, որպեսզի այն լինի հզոր ու մարտունակ, պատրաստ ամեն պահի հաջողությամբ կատարելու իր առջեւ դրված խնդիրները:
Մենք հպարտ ենք, որ ունենք նման հաղթական բանակ, խիզախ ու անձնվեր զինվորներ, ովքեր անմնացորդ ծառայում են հայրենիքին ու հարազատ ժողովրդին:
Մեկ անգամ եւս շնորհավորում եմ Ձեզ եւ հայոց բանակի ողջ անձնակազմին նվիրական տոնի առթիվ եւ մաղթում խաղաղություն, քաջառողջություն ու մեծագույն հաջողություններ` ի փառս ազատ ու անկախ Հայաստանի եւ Արցախի, մեր ժողովրդի պայծառ ու լուսավոր ապագայի:

Artsakh President: "We are proud to have such a victorious army and brave and patriotic soldiers"
Artsakh President Bako Sahakyan's congratulatory letter to RA President Serzh Sargsyan on the occasion of the 20th anniversary of the formation of the Armenian Armed Forces.
Dear RA President Serzh Sargsyan,
On behalf of the people and government of Artsakh, I cordially congratulate you on the occasion of Armed Forces Day.
This year we held nationwide celebrations of the 20th anniversary of our glorious army's formation. It is indeed a national army that, having traveled an arduous road, became the main guarantor of our peace and security.
You have been standing at the origins of the formation of the Armenian armed forces and today, as Commander in Chief, you are doing everything possible for the army to be powerful and efficient, ready to successfully fulfill tasks set before it.
We are proud to have such a victorious army and brave and patriotic soldiers who devotedly serve their motherland and people.
I once again congratulate you and the entire corps of the Armenian Army on this sacred holiday. I wish peace, robust health and the greatest success for the glory of our free and independent Armenia and Artsakh and a bright future of our people.