Խորհրդակցություններ Արցախի և Հայաստանի արտաքին քաղաքական գերատեսչությունների միջև
Նոյեմբերի 30-ին Արցախի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարարությունում տեղի են ունեցել հերթական խորհրդակցությունները՝ Արցախի Հանրապետության և Հայաստանի Հանրապետության արտաքին քաղաքական գերատեսչությունների միջև։
Արցախյան կողմից, ըստ ԱԳՆ տարածած հաղորդագրության, խորհրդակցություններին մասնակցում էին արտաքին գործերի նախարարի տեղակալներ Ֆելիքս Խաչատրյանը և Արմինե Ալեքսանյանը, ինչպես նաև ԱԳՆ առանձին ստորաբաժանումների ղեկավարներ, իսկ Հայաստանի Հանրապետությունից՝ արտաքին գործերի նախարարի տեղակալ Շավարշ Քոչարյանը։
Խորհրդակցությունների ընթացքում մտքեր են փոխանակվել Արցախի միջազգային համագործակցության և միջազգային գործընթացներում ներգրավվածության ընդլայնման շուրջ։
Խորհրդակցությունների շրջանակներում Շավարշ Քոչարյանին ընդունել է Արցախի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարար Մասիս Մայիլյանը։ ԱԳՆ ղեկավարը բարձր է գնահատել երկու գերատեսչությունների միջև համագործակցությունը՝ կարևորելով տարբեր մակարդակներով շփումներն ու խորհրդատվությունների անցկացումը, որոնք պարբերական բնույթ են կրում։

Очередные консультации между внешнеполитическими ведомствами Республики Арцах и Республики Армения
30 ноября в министерстве иностранных дел Республики Арцах (Нагорно-Карабахская Республика) состоялись очередные консультации между внешнеполитическими ведомствами Республики Арцах и Республики Армения.
С арцахской стороны в консультациях приняли участие заместители министра иностранных дел Феликс Хачатрян и Армине Алексанян, руководители подразделений МИД, а со стороны Республики Армения - заместитель министра иностранных дел Шаварш Кочарян.
В ходе консультаций состоялся обмен мнениями относительно расширения международного сотрудничества Арцаха и его вовлеченности в международные процессы.
В рамках консультаций Шаварша Кочаряна принял министр иностранных дел Республики Арцах Масис Маилян. Глава МИД высоко оценил сотрудничество между двумя ведомствами, подчеркнув важность поддержания регулярных контактов и консультаций на различных уровнях