Կալանքի որոշումից հետո Ռոբերտ Քոչարյանն անձամբ ներկայացել է ԱԱԾ
Իր կալանքի որոշումից հետո Ռոբերտ Քոչարյանն անձամբ ներկայացել է ԱԱԾ: Այս մասին լրագրողների հետ զրույցում ասաց Քոչարյանի փաստաբաններից Հայկ Ալումյանը:
Նշենք, որ երկրորդ նախագահի փաստաբաններ Հայկ Ալումյանը, Ռուբեն Սահակյանն ու Հովհաննես Խուդոյանը այս պահին հանդես են գալիս ասուլիսով:
Ասուլիսի ընթացքում Քոչարյանի խոսնակ Վիկտոր Սողոմոնյանն ընթերցեց Քոչարյանի հայտարարությունը: Վերջինս իր կալանքը որակել է վենդետա իր և իր ընտանիքի նկատմամբ:
Հիշեցնենք, որ այսօր ավելի վաղ Վերաքննիչ քրեական դատարանը մերժել է Քոչարյանին կալանավորելու առաջին ատյանի դատարանի որոշման դեմ տարված բողոքները:

Экс-президент РА Роберт Кочарян после принятия решения об аресте явился в СНБ
После того, как Апелляционный суд принял решение об аресте экс-президента Армении Роберта Кочаряна, последний явился в Службу национальной безопасности. Об этом журналистам сообщил адвокат Кочаряна Айк Алумян.
Отметим, что адвокаты второго президента РА Айк Алумян, Рубен Саакян и Ованнес Худоян в эти минуты проводят пресс-конференцию.
Пресс-секретарь Кочаряна Виктор Согомонян зачитал для представителей СМИ заявление экс-президента, который расценил решение об аресте как вендетту в отношении себя и своей семьи.
Напомним, что сегодня Апелляционный уголовный суд отклонил жалобы на решение суда первой инстанции об аресте Кочаряна.