«Գանձատուփ»՝ հանձնաժողովի անդամների ընդմիջման համար
Տավուշի մարզի Նոյեմբերյան քաղաքի թիվ 37/1 ընտրատեղամասում հանձնաժողովի անդամների ընդմիջման համար գումար է հավաքվում:
Գանձատուփը դրված էր հենց քվեախցիկի կողքը: Հարցնին, թե ինչի համար է այն, հանձնաժողովի անդամներից մեկը պատասխանեց. «Ընտրողներից ով ցանկանում ա ընդմիջման համար գումար ա տալիս, էդքան բան»:
Այնուհետև հանձնաժողովի նախագահ, ՀՀԿ-ական Անահիտ Ղարախանյանը մոտեցավ մեզ «շտկելու» իրավիճակը: Նա հերքեց հանձնաժողովի անդամի խոսքերը` ասելով, որ գումարը իրենք են հավաքում:
Գանձատուփը վայրկենապես տեղափոխվեց ավելի պակաս աչքի ընկնող տեղ, իսկ հանձնաժողովի նախագահը վերջում հավելեց. «Ասեցի վերևում դրեք էլի»:

Деньги на обед для членов избирательной комиссии
На избирательном участке 17/1 в городе Ноемберяне (Тавушская область) собирали деньги на обед для членов избирательной комиссии.
Коробка для сбора денег стояла рядом с избирательной урной. Один из членов комиссии в беседе с нами пояснил: “Избиратели по желанию погут оставлять в коробке деньги на обед для нас”.
Возникшую неловкую ситуацию взялась “исправить” подошедшая к нам председатель избиркома, член Республиканской партии Анаит Караханян. Она опровергла слова своего коллеги, заявив, что деньги собирают они сами.