Թեկնածուն ցանկություն է հայտնել ներկա գտնվել քվեարկության արդյունքների ամփոփմանը
«Լուսավոր Հայաստան» կուսակցության թեկնածու Վահե Ղալեչյանը այժմ գտնվում է թիվ 28/2 ընտրատեղամասում։ Նա ցանկանում է մասնակցել ընտրությունների արդյունքների ամփոփմանը։ Համապատասխան գրանցում անցելուց հետո թեկնածուին թույլատրվեց ներկա գտնվել։
28/2 ընտրատեղամասը գտնվում է Կոտայքի մարզի Նոր Հաճն քաղաքում: Վերջինս ներառված է թիվ 10 ընտրատարածքում։
Հանձնաժողովի նախագահ Արծրուն Ղուկասյանը նշում է. «Այս տարի նախորդ տարվա համեմատությամբ մեր ընտրատեղամասում ընտրողները շատ ակտիվ են։ Եթե անցած տարի մոտ 800 մարդ է մասնակցել ընտրությանը, ապա այս տարի թվաքանակը 1056 է այս պահին»։

Кандидат выразил желание присутствовать при подсчете бюллетеней
Кандидат в депутаты Национального Собрания от партии “Светлая Армения” Ваге Галечян в настоящее время находится на избирательном участке 28/2. Он выразил желание участвовать в подсчете бюллетеней. После соответствующей регистрации кандидату разрешили присутствовать при этом процессе.
Избирательный участок 28/2 находится в городе Нор Ачн Котайкской области. Председатель избирательной комиссии Арцрун Гукасян отметил: “В этом году по сравнению с предыдущим избиратели были более активны. Если в прошлом году в голосовании участвовали около 800 человевк, то в этом году по положению на этот час – 1056”. Общее число зарегистрированных на этом участке избирателей составляет 1819.