Սամվել Նիկոյանը վրե՞ժ է լուծում
Երեկ ԱԺ նախագահ Սամվել Նիկոյանի հրամանով աշխատանքից ազատվել է Ազգային ժողովի հասարակայնության եւ տեղեկատվության միջոցների հետ կապերի վարչություն պետ Գոհար Պողոսյանը: Վերջինիս աշխատանքից ազատելը պատճառաբանվել է հետտոնական օրերին 2 օր աշխատանքի չներկայանալով:
Գոհար Պողոսյանը ԱԺ-ում էր արդեն 20 տարի: Նա աշխատել է ԱԺ-ի բոլոր նախագահների հետ, սկսած Գերագույն խորհրդի նախագահ Լեւոն Տեր-Պետրոսյանից:
Սամվել Նիկոյանը հետաքրքիր գործելաոճ է դրսեւրել: ԱԺ նախագահի պաշտոնում ընտրվելուց հետո անխնա աշխատանքից ազատեց Հովիկ Աբրահամյանի կադրերին:
Նախ աշխատանքից ազատվեցին Հովիկ Աբրահամյանի խորհրդականներն ու օգնականները: Նրանց հետ աշխատակազմից հեռացվեցինմի քանի աշխատողներ եւս: Արձակուրդից այդպես էլ չվերադարձավ ԱԺ աշխատակազմի արդեն նախկին ղեկավար Գեղամ Ղարիբջանյանը:
Մեր աղբյուրների փոխանցմամբ՝ Սամվել Նիկոյանը վրեժ է լուծում այն աշխատակիցներից, ովքեր Հովիկ Աբրայամյանի ԱԺ նախագահ եղած տարիներին իրեն «ուշադրություն» չեն դարձրել: Ըստ մեր աղբյուրի՝ առաջիկա օրերին ԱԺ-ից եւս մի քանի աշխատող է հեռացվելու:
Մնում է Սամվել Նիկոյանը նուն հետեւողականությամբ կարգի հրավիրի այն պատգամավորներին, որոնք տարիներով Ազգային ժողով չեն գալիս ու պետբյուջեից աշխատավարձ են ստանում, կամ «պատժի» ուրիշի փոխարեն քվեարկող երեսփոխաններին, խորհրդարանում հայհոյողներին, միջանցքում թքողներին ու ծխողներին:

Самвел Никоян мстит?
Вчера приказом председателя Национльного Собрания Самвела Никояна от занимаемой должности была освобождена начальник управления по связям с общественностью и СМИ НС Гоар Погосян. Увольнение работника с многолетним стажем было мотивировано ее отсутствием на работе в течение двух постпраздничных дней.
Гоар Погосян проработала в парламенте 20 лет и сотрудничала со всеми спикерами, начиная с председателя Верховного Совета Левона Тер-Петросяна.
Отметим, что после избрания главой НС Самвел Никоян уволил всех кадров своего предшественника Овика Абрамяна.
Сперва от работы были освобождены советники и помощники экс-спикера, а вместе с ними и несколько сотрудников администрации НС. А уже бывший руководитель администрации Гегам Гарибджанян так и не вернулся из отпуска на работу.
Согласно нашим источникам, Самвел Никоян мстит тем сотрудникам, которые в период работы с Овиком Абрамяном “не обращали на него внимания”. Как сообщил наш источник, в ближайшие дни ожидается увольнение еще нескольких сотрудников НС.
Было бы желательно, чтобы Самвел Никоян с такой же последовательностью призывал к порядку тех депутатов, которые годами не приходят на заседания НС, но получают из госбюджета зарплату, а также “наказал” тех парламентариев, которые голосуют за своих коллег, сквернословят, плюются и курят в коридорах парламента.