Unibank Privé-ն ԱՊՀ երկրներում ճանաչվել է լավագույնը private banking&wealth management ոլորտում
Unibank Privé-ն արժանացել է SPEAR’S Russia Wealth Management Awards 2018 մրցանակի ԱՊՀ երկրներում private banking-ի ոլորտում հաճախորդների լավագույն սպասարկում կազմակերպելու համար: SPEAR'S Russia հեղինակավոր ամսագրի փորձագետների կողմից բանկի աշխատանքի որակի բարձր գնահատումը հաստատում է Unibank Privé-ի ձեռքբերումները կապիտալի կառավարման և անհատական բանկային սպասարկման ոլորտում:
Մրցանակաբաշխությունը տեղի է ունեցել 2018թ.-ի դեկտեմբերի 17-ին Et Cetera-ում Մոսկվայում: Մրցանակը հանձնվել է Յունիբանկի հիմնադիրներ Գեորգի Պիսկովին և Գագիկ Զաքարյանին:
Unibank Privé-ն ակտիվ զարգացնում է private banking-ի ուղղությունը Հայաստանում և ընդլայնում է իր ծառայությունները ԱՊՀ և եվրոպական երկրներում: Հաճախորդներին գրավում են երկարատեւ վստահելի հարաբերությունները, բարձրորակ սպասարկումը և անհատական մոտեցումը: Այս ուղղության զարգացման հեռանկարների մասին վկայում են թվերը` 2018թ.-ին, նախորդ տարվա ցուցանիշի համեմատ, Unibank Privé-ի կողմից կառավարվող ակտիվների ծավալը կրկնապատկվել է, իսկ հաճախորդների քանակը` եռապատկվել:
«SPEAR’S Awards 2018 մրցանակը Unibank Privé-ի ձեռքբերումների, ինչպես նաև Հայաստանում և արտերկրում մեր հաճախորդների սպասարկումը լավագույնս կազմակերպելու մեր ձգտման ապացույցն է: Unibank Privé- ն վստահելի գործընկեր է, որին կարելի է դիմել ցանկացած իրավիճակում, լինի դա ֆինանսական խնդիր թե lifestyle management-ին առնչվող հարց: Մեր թիմը հպարտ է հաղթանակով և շնորհակալ բարձր գնահատականի արժանանալու համար», - նշեց Յունիբանկի Վարչության նախագահ Մեսրոպ Հակոբյանը:
Unibank Privé հաճախորդների սպասարկումն իրականացվում է ամենաբարձր մակարդակով Երևանի կենտրոնում` Հյուսիսային պողոտայում գտնվող ժամանակակից և հարմարավետ գրասենյակում: Unibank Privé-ն հաճախորդներին առաջարկում է կապիտալի կառավարում և ներդրումային ռազմավարության մշակում: Հաճախորդի համար մշակվում է անհատական առաջարկ, որը ենթադրում է ներդրումների դիվերսիֆիկացիա ավանդներում, պարտատոմսերում և բաժնետոմսերում: Բարձրակարգ կոնսյերժ ծառայությունը և անհատական մենեջերը, որը պատրաստ է աջակցել ցանկացած իրավիճակում, զգալիորեն խնայում են հաճախորդների ժամանակը շրջագայության, գործուղումներ, արտասահմանում երեխաներին ուսումը կազմակերպելու ժամանակ:
«Մեր հաճախորդները շատ բարձր պահանջներ ունեն բանկի սպասարկման և բանկի հուսալիության նկատմամբ: Մենք մշտապես բարելավում ենք մեր առաջարկությունները, որպեսզի լրացուցիչ առավելություններ ապահովենք մեր հաճախորդների համար: Մենք ուրախ ենք, երբ հաճախորդները դիմում են մեզ ոչ միայն ֆինանսական հարցերով, այլ նաև` այցելում են Unibank Privé-ն մեկ բաժակ թեյի շուրջ տարբեր թեմաներով զրուցելու նպատակով: Շնորհակալ ենք SPEAR’S Russia-ին մեր աշխատանքը բարձր գնահատելու համար», - ասում է Unibank Privé մասնաճյուղի կառավարիչ Աննա Հարությունյանը:
Հաճախորդների համար կա նաև հատուկ առաջարկ. անդամակցության հնարավորություն Privé փակ ակումբին, որի անդամներին առաջարկվում են լրացուցիչ արտոնություններ և հաճելի մթնոլորտ շփման համար: Թեմատիկ և տոնական միջոցառումներին Privé-ի ակումբի անդամներն այցելում են մեծ հաճույքով իրենց ընտանիքների և մտերիմների հետ:

Unibank Privé признан лучшим private banking&wealth management в странах СНГ
Unibank Privé удостоен награды в премии SPEAR’S Russia Wealth Management Awards 2018 за лучший клиентский сервис private banking в странах СНГ. Признание высокого качества работы банка экспертами престижного журнала SPEAR’S Russia подтверждает достижения Unibank Privé в области частного банковского обслуживания и управления капиталом (private banking & wealth management).
Церемония награждения победителей 10-й юбилейной премии SPEAR'S Russia Wealth Management Awards 2018 состоялась в Et Cetera в Москве 17 декабря 2018г. Награду получили основатели ОАО «Юнибанк» Георгий Писков и Гагик Закарян.
Unibank Privé активно развивает направление private banking в Армении и расширяет спектр своих услуг в странах СНГ и Европы. Клиентов привлекают долгосрочные доверительные отношения, профессиональное обслуживание и персональное внимание, а продуманное законодательство и контроль регулятора обеспечивают достойные гарантии. О перспективности развития этого направления говорят цифры: в 2018 году, по сравнению с прошлогодним показателем, число клиентов увеличилось в три раза, а объём активов под управлением Unibank Privé - более чем в два раза.
«Победа в премии SPEAR’S Awards 2018 - еще одно подтверждение достижений Unibank Privé и нашего стремления обеспечивать лучшее обслуживание клиентов не только в Армении, но и за рубежом, — отмечает председатель Правления ОАО «Юнибанк» Месроп Акопян. — Для клиентов, доверивших нам управление своим благосостоянием, Unibank Privé – надежный партнер, к которому можно обратиться в любой ситуации, будь то финансовые вопросы, или lifestyle management. Наша команда гордится получением этой престижной награды и выражает благодарность за высокую оценку».
Обслуживание клиентов Unibank Privé осуществляется на высочайшем уровне в современном, комфортном офисе, расположенном в центре Еревана – на Северном проспекте. Unibank Privé предлагает полное сопровождение клиента по всем финансовым вопросам, структурированный подход к управлению капиталом и разработку стратегии инвестиций. Для клиента разрабатывается индивидуальное портфельное предложение с возможностью диверсифицировать инвестиции во вклады, облигации и акции, а персональные расчёты демонстрируют, при каком соотношении инвестиций удастся достичь максимального дохода. Услуга высококачественного консьерж-сервиса и персональный менеджер, готовый оказать поддержку в любой ситуации, значительно экономят время клиентов в организации поездок, обучения детей за границей, или при приобретении недвижимости и транспорта.
«У наших клиентов — очень высокие требования к сервису и надежности банка. Мы постоянно совершенствуем наши предложения, чтобы в полной мере обеспечивать дополнительные преимущества для клиентов. Нам приятно, когда клиенты обращаются к нам не только по финансовым вопросам, но и посещают Unibank Privé, чтобы пообщаться на разные темы за чашкой чая. Мы признательны экспертам SPEAR’S Russia за высокую оценку нашей работы», - говорит руководитель филиала Unibank Privé Анна Арутюнян.
Для клиентов предусмотрена также особая привилегия: членство в закрытом клубе Privé, участникам которого предлагаются дополнительные льготы и комфортная среда для общения. Тематические мероприятия, дегустации, мастер-классы и традиционные рождественские встречи - это далеко не полный список событий, которые посещают члены клуба Privé вместе со своими семьями и близкими.