Վրաստանի վարչապետը շնորհավորական ուղերձ է հղել Նիկոլ Փաշինյանին
Վրաստանի վարչապետ Մամուկա Բախտաձեն շնորհավորական ուղերձ է հղել Նիկոլ Փաշինյանին` ՀՀ վարչապետի պաշտոնում ընտրվելու կապակցությամբ։ Վարչապետի աշխատակազմի տեղեկացմամբ՝ ուղերձում, մասնավորապես, ասված է.
Թույլ տվեք Վրաստանի կառավարության և անձամբ իմ անունից սրտանց շնորհավորել Ձեզ՝ Հայաստանի Հանրապետության վարչապետի պաշտոնում նշանակվելու կապակցությամբ:
Վստահ եմ, որ Ձեր ղեկավարությամբ բարեկամ Հայաստանը կարող է հաջողությամբ իրականացնել առաջադեմ բարեփոխումներ, որոնք կնպաստեն մեր տարածաշրջանում հետագա զարգացմանը և կայունությանը: Վրաստանի կառավարության անունից ցանկանում եմ ևս մեկ անգամ հավաստիացնել մեր աջակցությունն այս կարևորագույն գործում:
Հույս ունեմ, որ մեր երկրների միջև առկա կապերը, որոնք հիմնված են ավանդական բարիդրացիական հարաբերությունների վրա, ապագայում ավելի կխորանան և կամրապնդվեն:
Ձերդ գերազանցություն,
Ցանկանում եմ ևս մեկ անգամ հավաստիացնել իմ խորին հարգանքը Ձեր հանդեպ և փոխանցել իմ անկեղծ շնորհավորանքները»,- ասված է ուղերձում:

Премьер-министр Грузии направил поздравительное послание Николу Пашиняну
Премьер-министр Грузии Мамука Бахтадзе направил поздравительное послание Николу Пашиняну по случаю назначения на пост премьер-министра Республики Армения.
“Ваше превосходительство,
Позвольте от имени правительства Грузии и от себя лично сердечно поздравить Вас с назначением на должность премьер-министра Республики Армения.
Уверен, что под Вашим руководством дружественная Армения сможет успешно осуществить прогрессивные реформы, которые будут способствовать дальнейшему развитию и стабильности в нашем регионе. От имени правительства Грузии я хочу еще раз подтвердить нашу поддержку в этом важном деле.
Надеюсь, что существующие между нашими странами связи, которые основаны на традиционных добрососедских отношениях, будут еще более углубляться и укрепляться в будущем.
Ваше превосходительство,
Прошу Вас еще раз принять мои заверения в глубоком уважении и передаю Вам мои искренние поздравления”, - говорится в послании.