Ալեն Սիմոնյանը, Լենա Նազարյանը և Վահե Էնֆիաջյանն ընտրվեցին ԱԺ փոխխոսնակներ
ԱԺ նախագահի տեղակալներ ընտրվեցին «Իմ քայլը» խմբակցությունից Ալեն Սիմոնյանն ու Լենա Նազարյանը, իսկ ընդդիմությունից՝ «Բարգավաճ Հայաստան» խմբակցության փոխխոսնակի թեկնածու Վահե Էնֆիաջյանը:
ԱԺ Հաշվեքննիչ հանձնախմբի նախագահ Վահագն Հովակիմյանը ներկայացրեց քվեարկության արդյունքները: ԱԺ փոխխոսնակների ընտրությանը ԱԺ 132 պատգամավորներից քվեարկությանը մասնակցել են 130-ը: Ալեն Սիմոնյանի քվեարկությանը անվավեր է ճանաչվել մեկ քվեաթերթիկ, կողմ է քվեարկել 109 պատգամավոր, դեմ՝ 20-ը:
Լենա Նազարյանի օգտին քվեարկել է 124 պատգամավոր, դեմ՝ 3-ը, անվավեր է ճանաչվել երեք քվեաթերթիկ:
Ընդդիմադիր փոխխոսնակ Վահե Էնֆիաջյանի օգտին քվեարկել է 108 պատգամավոր: ԼՀԿ-ական Մանե Թանդիլյանի օգտին քվեարկել է 19 պատգամավոր:
Ընտրվելուց հետո ԱԺ փոխխոսնակները շնորհակալություն հայտնեցին իրենց գործընկերներին վստահության համար, ապա զբաղեցրին իրենց տեղը: ԱԺ փոխխոսնակ Վահե Էնֆիաջյանը ընտրվելուց հետո ծաղկեփունջ նվիրեց Մանե Թանդիլյանին:

Ален Симонян, Лена Назарян и Ваге Энфиаджян избраны вице-спикерами парламента
На сегодняшнем заседании Национального Собрания вице-спикерами были избраны депутаты фракции “Мой шаг” Ален Симонян и Лена Назарян, а также депутат фракции “Процветающая Армения” Ваге Энфиаджян.
Председатель счетной комиссии НС Ваагн Овакимян представил результаты голосования. В выборах приняли участие 130 из 132 депутатов. За Алена Симоняна проголосовали 109 депутатов, против – 20, один бюллетень признан недействительным.
Лена Назарян получил 124 голоса “за” и три “против”, еще три бюллетеня признаны недействительными.
За Ваге Энфиаджяна проголосовали 108 депутатов, за депутата фракции “Светлая Армения” Мане Тандилян – 19.
После избрания вице-спикеры НС выразили благодарность коллегам за оказанное доверие, а Ваге Энфиаджян подарил Мане Тандилян букет цветов.