«Հետքը» մրցանակակիր՝ 3 անվանակարգում
«Թվապատում 2015. պատմություններ փոփոխությունների մասին» լրագրողական մրցույթում այսօր «Հետքն» արժանացավ մրցանակի երեք անվանակարգերում՝ «Դիտակ. հետաքննական լրագրություն», «Ռեինֆորմացիա. բարեփոխումների լավագույն կիրառում» եւ «Մեդիա 3.0. տեխնոլոգիաների լավագույն կիրառում»:
«Դիտակ. հետաքննական լրագրություն» անվանակարգում հաղթող ճանաչվեց Անի Հովհաննիսյանի եւ Մարինե Մադաթյանի հեղինակած «Ժամկետն անց ռենտգեն սարքեր. ռադիացիոն անվտանգությունը Հայաստանում փակ թեմա է» նյութը:
«Ռեինֆորմացիա. բարեփոխումների լավագույն կիրառում» անվանակարգում հայտարարվեց երկու մրցանակակիր՝ Զարուհի Մեջլումյանը՝ «Հետքում» հրապարակված «Հայաստանը կունենա ԴՆԹ փորձաքննության վերջին սերնդի գործիք» եւ Արտակ Համբարձումյանը՝ civilnet.am-ում հրապարակված «Քո գրպանից՝ նախարարի զարմիկին» լրագրողական աշխատանքների համար:
«Մեդիա 3.0. տեխնոլոգիաների լավագույն կիրառում» անվանակարգում հաղթող ճանաչվեց Անի Հովհաննիսյանի եւ Նարեկ Ալեքսանյանի «Հայաստանի օրինական եւ անօրինական աղբավայրերը. Տավուշի մարզ» մուլտիմեդիա նյութը:
Մրցույթն ուներ նաեւ «Գործող անձ» անվանակարգ, որի համար պարգեւատրում էր նախատեսված թե՛ հաղթող աշխատանքի, թե նյութի հերոսի համար: Այս մրցանակին արժանացան «Առավոտ»-ում հրապարակված «Հաջողակը՝ մանկատնից. երբ մանկատունը ոչ թե մեկուսացման, այլ նոր դռներ բացելու միջոց է դառնում» հոդվածի հեղինակ Լիլիթ Առաքելյանն ու նյութի հերոս Սրբուհի Աղաբաբյանը:
Մրցույթը նախաձեռնել էր Մեդիա նախաձեռնությունների կենտրոնը «Մեդիան քաղաքացիների տեղեկացված մասնակցության համար» ծրագրի շրջանակում: Մրցանակաբաշխության արարողությունը տեղի ունեցավ «Լոֆթ» ինքնազարգացման կենտրոնում:

Hetq – Medal Winner in Three Categories
Hetq walked away with medals in three categories in the 'Tvapatum 2015 – Stories about Change’ journalistic competition awards’ ceremony held today in Yerevan.
Hetq won in the categories: Observer: Investigative Reportage, Re-information: Best Use of Reforms, and Best Use of Media 3.0 Technology”.
Hetq’s reporters Ani Hovhannisyan and Marine Madatyan won in the Investigative Reportage category for their article “Expired X-ray Machines: Dangers of Radiation a Shut Topic in Armenia”.
Hetq reporter Zaruhi Mejlumyan was a co-winner in the Re-information: Best Use of Reforms category for her article “Armenia Will Get the Latest Generation of DNA Testing Equipment. She shared the prize with Artak Hambardzoumyan from civilnet.am for his work on the series “From Your Pocket to That of the Minister's Cousin”.
Ani Hovhannisyan and Narek Aleksanyan won the Media 3.0 prize for their multimedia story entitled “Tavoush Province: Armenia’s Legal and Illegal Garbage Dumps”.
The competition was organized by the Media Initiatives Center as part of the Media for Informed Civic Engagement (MICE) project.