ՔԿ․«Դեպքին նախորդող օրվա ընթացքում որևէ անձ, բացի առանձնատանը գտնվող երկու անձից, բնակարան մուտք չի գործել»
Այսօր առավոտյան հայտնի դարձավ, որ հայտնաբերվել է 2003-2008թթ. ՀՀ ոստիկանապետի պաշտոնը զբաղեցրած Հայկ Հարությունյանի դին: Ոստիկանության նախնական վարկածով` տեղի ունեցածը ինքնասպանություն է
Քննչական կոմիտեն հայտնում էր, որ Հայկ Հարությունյանի մահվան դեպքի հանգամանքերը պարզելու նպատակով հարցաքննվել է դեպքի վայրում նրա հետ գտնվող անձը:
Դեպքի վերաբերյալ Քննչական կոմիտեի մամուլի խոսնակ Նաիրա Հարությունյանը ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է․«Հայկ Հարությունյանի մահվան դեպքի առթիվ հարուցված քրեական գործով առգրավվել է Բջնի գյուղում գտնվող՝ նրա տան մուտքը տեսանկարահանող տեսախցիկները: Տեսագրությունը ենթարկվել է զննության: Դեպքին նախորդող օրվա ընթացքում որևէ անձ, բացի առանձնատանը գտնվող երկու անձից, բնակարան մուտք չի գործել»:

СК: “Накануне произошедшего никто, кроме находившихся в особняке двух лиц, в дом не заходил”
Сегодня утром стало известно, что обнаружено тело Айка Арутюняна, занимавшего в 2003-2008 гг. должность начальника Полиции РА.
По предварительной версии полиции, произошедшее является самоубийством.
Следственный комитет сообщает, что с целью установления обстоятельств смерти Айка Арутюняна была допрошена личность, находившаяся с ним на месте произошедшего.
В связи со случившимся пресс-секретарь Следственного комитета Наира Айрапетяна написала на своей странице в Фейсбуке: “В рамках уголовного дела, возбужденного по факту смерти Айка Арутюняна, изъяты камеры видеонаблюдения, установленные при входе в его дом в деревне Бжни. Видеозапись подверглась исследованию. Накануне произошедшего никто, кроме находившихся в особняке двух лиц, в дом не заходил”.