Ընդդիմությունը շրջափակել էր քաղաքապետարանը (լուսանկարներ)
Ֆրանսիայի հրապարակից մեկնարկած ընդդիմության այսօրվա երթը կանգ առավ Երևանի քաղաքապետարանի մոտ, որի բոլոր մուտքերը որոշ ժամանակով երթի մասկացիները փակեցին։
Բողոքի ակցիայի կազմակերպիչներից Իշխան Սաղաթելյանի խոսքով՝ այսպիսով «Դիմադրության» շարժումը ցույց է տալիս, որ իրենք երբ ուզեն, կարող են շրջափակել պետական շենքեր՝ թույլ չտալով, որ տվյալ կառույցի ղեկավարն իր աշխատակիցներին արգելի մասնակցել ընդդիմության հավաքներին։
Մոտ մեկուկես ժամ քաղաքապետարանի մուտքերը փակ պահելուց հետո երթի մասնակիցները քայլեցին դեպի Ֆրանսիայի հրապարակ՝ երեկոյան հանրահավաքի։

![](/static/articles/14/44/36/l-tkv5deS2Ej.jpg)
Участники стартовавшего сегодня с площади Франции шествия оппозиции, дойдя до мэрии, заблокировали все входы в здание.
По словам организатора акции Ишхана Сагателяна, тем самым движение “Сопротивление” показывает, что в любой момент может окружить государственное здание и не позволить руководителю учреждения запретить своим сотрудникам участвовать в митингах оппозиции.
По завершения акции, которая длилась полтора часа, участники шествия направились на площадь Франции, где вечером должен состояться очередной митинг.