Ալեք Ենիգոմշյանը ազատ կարձակվի
Կազմակերպված խմբի կողմից ապօրինի կերպով հրազեն, ռազմամթերք ձեռք բերելու, պահելու, փոխադրելու և ՀՀ ոստիկանության պարեկապահակետային ծառայության գնդի վարչական շենքը, հարակից շինությունները զավթելու ու պահելու վերաբերյալ ՀՀ հատուկ քննչական ծառայությունում քննվող քրեական գործի նախաքննության օրինականության նկատմամբ հսկողություն իրականացնող դատախազն այսօր որոշում է կայացրել մեղադրյալ Արա Ալեքսանդր Կումշոյանի /Ալեք Ենիգոմշյան/ նկատմամբ կիրառված խափանման միջոց կալանավորումը վերացնելու մասին՝ մեղադրյալին կալանքի տակ պահելու անհրաժեշտությունը վերանալու պատճառաբանությամբ:
Դատախազության կայքից տեղեանում ենք, որ այսօր կայացված որոշման պատճեններն ուղարկվել են նախաքննության մարմնին և կալանավորվածներին պահելու վայրի վարչակազմին՝ մեղադրյալին անհապաղ ազատ արձակելու պահանջով:

Алек Енигомшян выйдет на свободу
Арестованный по делу о группе “Сасна црер” член “Учредительного парламента” Алек Енигомшян выйдет на свободу.
Прокурор, осуществляющий надзор над предварительным следствием по уголовному делу о незаконном приобретении, хранении, транспортировке организованной группой оружия и боеприпасов, а также захвате административного здания полка Патрульно-постовой службы полиции РА, которое рассматривается в Специальной следственной службе, сегодня принял решение отменить избранную в отношении обвиняемого Ара Александра Кумшояна (Алека Енигомшяна) меру пресечения в виде ареста в связи с отпадением необходимости содержания обвиняемого под стражей.
На сайте прокуратуры сообщается, что копии принятого сегодня решения направлены органу предварительного следствия и администрации изолятора временного содержания с требованием немедленно освободить обвиняемого.