Հուլիսյան դեպքերից տուժած 7 քաղաքացիներ շարունակում են հիվանդանոցային բուժում ստանալ
Առողջապահության նախարարի մամուլի քարտուղար Անահիտ Հայթայանը «Հետք»-ի հետ զրույցում հայտնեց, որ հուլիսյան դեպքերից տուժած 7 անձիք դեռևս շարունակում են հիվանդանոցային բուժում ստանալ:
Նրանցից վեցը քաղաքացիական անձիք են, որոնց առողջական վիճակը գնահատվում է բավարար: Մյուսը ոստիկան է, որը դեռևս ծայրահեղ ծանր վիճակում է: Հիշեցնենք, որ նա որովայնի հրազենային վիրավորում էր ստացել: Անահիտ Հայթայանը տեղեկացրեց, որ ոստիկանին այսօր զննելու են առաջատար մասնագետներ և հետագա բուժման ռազմավարություն են մշակելու:
Հիշեցնենք, որ հուլիսի 29-ին Խորենացի փողոցում և Սարի թաղում ոստիկանների և քաղաքացիների միջև բախումներից հետո մայրաքաղաքի տարբեր բուժհաստատություններ էին դիմել 7 տասնյակից ավելի մարդիկ: Շատերը տարբեր աստիճանի այրվածքներ էին ստացել, հեռացվել էր 17-ամյա Սայադ Հարությունյանի աչքը: Բախումների հետևանքով տուժել էին նաև լրագրողներ:

Пострадавшие во время июльских событий семеро граждан продолжают лечение в больницах
Пресс-секретарь министра здравоохранения РА Анаит Айтаян сообщила Hetq.am, что пострадавшие во время июльских событий семеро граждан продолжают лечение в больницах.
Шестеро из них гражданские лица, их состояние здоровья оценивается как удовлетворительное. Седьмой пострадавший – полицейский, который все еще находится в крайне тяжелом состоянии. Напомним, что он получил огнестрельное ранение в брюшную полость. Анаит Айтаян сообщила, что сегодня раненного сотрудника полиции осмотрят ведущие специалисты, которые разработают стратегию его дальнейшего лечения.
Напомним, что 29 июля на улице Хоренаци и в квартале Сари тах между полицейскими и гражданами произошли столкновения, в результате которых в медучреждения столицы обратились свыше 70 человек. Многие из них получили различной степени ожоги, а 17-летнему Саяду Арутюняну врачи удалили глаз. Во время столкновений пострадали также журналисты.