ԼՂՀ ՊՆ-ն պարզաբանում է Ադրբեջանի ՊՆ հայտարարությունը
Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության պաշտպանության նախարարությունը հաղորդագրություն է տարածել, որը ներկայացնում ենք նույնությամբ.
«Ադրբեջանի պաշտպանության նախարարության մամուլի ծառայությունը քիչ առաջ հանդես է եկել հերթական ապատեղեկատվությամբ, նշելով, թե իբր արացախա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում ոչնչացվել է հրամանատարական դիտակետ և տեսադիտարկման համակարգ՝ հաղորդագրությանը կցելով անհաջող բեմադրված տեսագրություն:
Հակառակորդ կողմի հերթական ապատեղեկատվությունն ընդունեք որպես տվյալ երկրի ռազմաքաղաքական քարոզիչների վառ երևակայության հերթական արգասիք:

МО НКР выступило с разъяснениями по поводу заявления МО Азербайджана
Министерство обороны Нагорно-Карабахской Республики распространило пресс-релиз, текст которого представляем ниже:
“Немногим ранее пресс-служба Министерства обороны Азербайджана распространила очередную дезинформацию, согласно которой на линии соприкосновения арцахских и азербайджанских войск якобы уничтожены командный наблюдательный пункт и система видеонаблюдения. К сообщению приложена неудачно инсценированная видеозапись.
Примите очередную дезинформацию противника как новое проявление яркого воображения военно-политических пропагандистов данной страны.