Իրավիճակը՝ երևանյան փողոցներում (թարմացվող)
Ցուցարարների մի խումբ փակել է Կորյուն-Տերյան (դեպի Ազգային գրադարան) եւ Մաշտոց-Տերյան փողոցները: Ավտոմեքենաների վարորդները մեքենաները հորիզոնական կանգնեցում են եւ ազդանշաններով միանում ցուցարարներին:
15:00
Մի քանի հարյուր երիտասարդների քայլերթը շարունակվում է Երևանի կենտրոնական փողոցներով, այժմ նրանք Խորենացի փողոցում են: Երիտասարդների քայլերթն առաջնորդում են «Մերժիր Սերժին» նախաձեռնության անդամներ Դավիթ Սանասարյանն ու Արմեն Գրիգորյանը: Ցույցի մասնակիցները կոչ են անում անցորդներին միանալ իրենց և գալ երեկոյան 7-ին սպասվող հանրահավաքին:
14:57
Ցուցարարները Արշակունյաց պողոտայից քայլերթով հասան Մաշտոցի պողոտա: Հավաքի մասնակիցներն այժմ Մաշտոցի պողոտայի երկայնքով շաժվում են «Միացե´ք» վանկարկելով եւ 19:00-ին հանրապետության հրապարակում կայանալիք հավաքի մասին իրազեկելով:
14:28
Իրավիճակը Թումանյան-Սարյան խաչմերուկում
Ցուցարարները հետաքրքիր մարտավարություն են ընտրել: Երբ կարմիր բերետավորները հայտնվում են, ցուցարարներն անհետանում են: Իսկ երբ ոստիկանները հեռանում են տարածքից, ցուցարարները շատ արագ հայտնվում եւ փակում են փողոցը:
[gallery id=610]
14:20
Արշակունյաց պողոտայում երթեւկությունը վերականգնվեց, քանի որ տարածք եկան մահակավոր ոստիկաններ, եւ ցուցարարները չցանկացան նրանց հետ բախում ունենալ: Մահակներով ոստիկաններին տեսնելով՝ ցուցարարները ձեռքերը վեր պարզեցին՝ ցույց տալով, որ զինված չեն, եւ իրենց ցույցը խաղաղ է:
Արշակունյաց պողոտայում հավաքված ցուցարարներին քիչ անց Գարեգին Նժդեհ փողոցից քայլերթով միացան մի խումբ քաղաքացիներ: Նրանք ողջունեցին այստեղ կանգնած ցուցարարներին եւ շարունակեցին երթը՝ փողոցի սկզբնամասը փակելով: Այս պահին մահակներով ոստիկանները շարունակում են փողոցի մայթը փակ պահել՝ ցուցարարներին արգելելով փողոց դուրս գալ:
Արշակունյաց պողոտայով քայլերթ անողներին այնուհետև Տիգրան Մեծ պողոտայից, Դավիթ Սանասարյանի գլխավորությամբ, հարյուրավոր ցուցարարներ միացան: Բազմամարդ երթն արդեն երկկողմանի փակել է ճանապարհը, եւ վարորդներին կոչ են անում միանալ քայլերթին:
13:57
«Էրեբունի» պետական բժշկական քոլեջի մի խումբ ուսանողներ փակել են «Էրեբունի» բժշկական կենտրոն տանող Տիտոգրադյան փողոցը` միանալով քաղաքացիական անհնազանդության ակցիային: Ինչպես հայտնում է «Հետք»-ի թղթակիցը, վարորդների հորդորներից հետո, որ անընդունելի է հիվանդանոցի ճանապարհը փակելը, նրանք քայլերթով շարժվել են դեպի «Էրեբունի» պատմահնագիտական արգելոց-թանգարանի ուղղությամբ:
Այվազովսկի փողոցում նրանց հետապնդող մեքենաներից դուրս են եկել անհայտ անձինք եւ ծեծի ենթարկել ցուցարարներին:
13:55
Երևանի Վ. Բրյուսովի անվան պետական լեզվահասարակագիտական համալսարանի ուսանողները փակել են Սարյան-Թումանյան խաչմերուկը։
13:50
Տեւական ժամանակ է՝ ցուցարարները փակել են Արշակունյաց պողոտայի մի հատվածը: Մասնավորապես, երթևեկությունը միակողմանի դադարեցված է «Սինոփսիս» ընկերության մայթին:  Ցուցարարները ավտոմեքենաներին արգելում են տեղաշարժվել՝ վանկարկելով «միացեք», «հաղթելու ենք»:
Քիչ առաջ ոստիկաններ եկան տարածք, ցուցարանները խտացան, որպեսզի չկարողանան իրենց բերման ենթարկել:  Ճանապարհով անցնող ավտոմեքենաների ձայնային ազդանշանները չեն դադարում:
13:20
«Հետքի» թղթակիցը հայտնեց, որ քիչ առաջ կարմիր բերետավորները բացել են Թումանյան-Սարյան փողոցը, որը ցուցարարները փակել էին աղբամաններով: Այդ ընթացքում բերման են ենթարկել ուսանող Արայիկ Ղարիբյանին: Կարմիր բերետավորների հեռանալուց հետո ցուցարարները դարձյալ փակել են Սարյան փողոցը` Վ. Բրյուսովի անվան պետական լեզվահասարակագիտական համալսարանի մոտ:
13:15
Երևանի Կորյուն-Տերյան փողոցների խաչմերուկում ոստիկանության աշխատողները բերման են ենթարկում ցուցարարներին, ովքեր փորձել են փակել նշված խաչմերուկը:
12:31
Ցուցարարների մի մեծ խումբ այս պահին երթով անցավ Մաշտոցի պողոտայով, այնուհետեւ թեքվեց Ամիրյան, ապա` դեպի Սարյան փողոց: Ազդանշաններով նրանց են ողջունում բազմաթիվ վարորդներ: Անրի Վեռնոյ-Ամիրյան խաչմերուկում ցուցարարներին միացան Երեւանի կինոյի եւ թատրոնի ինստիտուտի ուսանողները` վանկարկելով «դասադուլ»:
12:30
Քիչ առաջ ոստիկանները Մաշտոց-Իսահակյան խաչմերուկից բերման են ենթարկել տասնյակ քաղաքացիների, որոնք Գեղարվեստի ակադեմիայում փորձում էին ակցիա իրականացնել:
Հիշեցնենք, որ ապրիլի 17-ին Ազգային ժողովում Սերժ Սարգսյանի վարչապետ ընտրվելուց հետո «Իմ քայլը» շարժման նախաձեռնող, ԱԺ «Ելք» խմբակցության անդամ, «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցության վարչության անդամ Նիկոլ Փաշինյանը հայտարարեց թավշյա հեղափոխության մասին, որը պետք է իրականացվի ցանցային եղանակով` ցուցարարները ամեն օր ժամանակավորապես «գրավելու» են կառավարական շենքեր` այդտեղ աշխատողներին կոչ անելով միանալ շարժմանը, ժամանակավորապես խափանելու են մայրաքաղաքի կենտրոնական փողոցների երթևեկությունը, իսկ երեկոյան հանրահավաք են անելու Հանրապետության հրապարակում:

Ситуация на улицах Еревана (обновляется)
Группа манифестантов перекрыла перекресток улиц Корюна и Терьяна (рядом с Национальной библиотекой) и перекресток Маштоца-Терьяна. Водители автомобилей останавливают машины горизонтально движению и, сигналя, выражают солидарность с участниками акции.
На пересечении улиц Корюна и Терьяна сотрудники полиции подвергают приводу манифестантов, пытавшихся перекрыть этот перекресток.
15:00
Несколько сотен молодых людей продолжают марш протеста по центральным улицам Еревана. В эти минуты манифестанты находятся на улице Хоренаци. Шествие молодежи возглавляют члены инициативы "Отвергни Сержа" Давид Санасарян и Армен Григорян. Участники акции призывают прохожих присоединиться к их борьбе и придти в 7 часов вечера на митинг на площади Республики.
14:57
Демонстранты, пройдя по проспекту Аршакуняц, дошли до проспекта Маштоца. В эти минуты участники марша идут по проспекту Маштоца, скандируя "Присоединяйтесь!" и оповещая граждан о предстоящем в 19.00 митинге на площади Республики.
14:31
В эти минуты группа демонстрантов, пройдя по проспекту Маштоца, свернула на улицу Амиряна и направилась к улице Сарьяна.
Водители всех автомобилей сигналят в знак поддержки акции. На перекрестке улиц Анри Верноя и Амиряна к манифестантам присоединились студенты Института театра и кино.
14:28
Ситуация на перекрестке улиц Туманяна и Сарьяна
Манифестанты избрали интересную тактику: когда появляются "красные береты", участники акции исчезают. Как только полиция уходит, они вновь появляются и перекрывают улицу.
[gallery id=610]
14:20
На проспекте Аршакуняц движение транспорта восстановлено. Сюда пришли вооруженные дубинками полицейские, и манифестанты решили избежать столкновения с ними. При виде вооруженных стражей порядка манифестанты подняли руки, тем самым давая понять, что их акция носит мирный характер.
Немногим ранее к собравшиеся на проспекте Аршакуняц манифестантам присоединилась группа граждан, направлявшихся с улицы Гарегина Нжде. В этим минуты полицейские с дубинками продолжают блокировать тротуар, запрещая гражданам выходить на проезжую часть.
К идущим по проспекту Аршакуняц участникам марша присоединились сотни манифестантов с проспектаТигран Мец во главе с Давидом Санасаряном. Участники массового марша перекрыли всю магистраль, призывая водителей присоединиться к их акции.
13:57
Группа студентов государственного медицинского колледжа “Эребуни” перекрыла улицу Титоградян, ведущую к медцентру “Эребуни”, и присоединилась к акции гражданского неповиновения. Но, как сообщает корреспондент Hetq.am, после призывов водителей не перекрывать дорогу к больнице, студенты направились к музею-заповеднику “Эребуни”.
На улице Айвазовского из автомобиля, преследовавшего участников акции, вышли неизвестные лица и начали их избивать.
13:55
Студенты Лингвистического университета имени Брюсова перекрыли перекресток улиц Сарьяна-Туманяна.
13:50
Манифестанты на длительное время перекрыли проспект Аршакуняц. В частности, в одностороннем порядке было остановлено движение с той стороны улицы, где находится офис компании “Синопсис”.
Манифестанты не дают автомобилям проехать и скандируют “присоединяйтесь!”, “мы победим!”.
Немногим ранее сюда прибыли полицейские. Манифестанты сплотили ряды, чтобы не позволить полицейским подвергнуть их приводу. Проезжающие по улице автомобилисты не перестают сигналить в знак солидарности с участниками акции.
13:20
По сообщению корреспондента Hetq.am, немногим ранее “красноберетники” разблокировали перекресток улиц Туманяна-Сарьяна, который был перекрыт мусорными баками. В это же время полицейские подвергли приводу студента Араика Гарибяна. После ухода “красных беретов”, манифестанты вновь перекрыли улицу Сарьяна в районе Лингвистического университета имени Брюсова.
12:30
Немногим ранее с перекрестка Маштоца-Исаакяна были подвергнуты приводу десятки граждан, которые пытались организовать акцию в Академии художеств.
Напомним, что после избрания 17 апреля Сержа Саргсяна премьер-министром инициатор движения “Мой шаг”, депутат парламентской фракции “Елк” Никол Пашинян объявил начало “бархатной” революции, которая должна осуществляться сетевым способом: демонстранты каждый день временно “захватывают” правительственные здания, призывая находящихся там сотрудников присоединиться к их движению, временно останавливают движение транспорта на центральных улицах, а вечером собираются на митинг на площади Республики.