Փոխհրաձգություն Գյումրիում՝ «վարդանիկականների» ու «մարտունականների» միջև
Այսօր՝ ժամի 13:00-ի սահմաններում, փոխհրաձգություն է եղել Գյումրիի Շիրակացի փողոցի «Ցածր գներ» խանութի մերձակայքում: Նախնական տեղեկություններով՝ երկու հոգի վիրավոր է: Նրանք տեղափոխվել են հիվանդանոց, նրանցից մեկի վիճակը ծանր է:
Վիրավորներից մեկը Հարություն Խաչատրյանն է, ով քաղաքում հայտնի է «Կամոյական քավոր Հարութ» անունով, մյուսը Արտյոմ Կարապետյանն է, ում մականունը «Քիլլեր Շեկո» է:
Նախնական տվյալներով՝ փոխհրաձգությունը տեղի է ունեցել Գյումրիի նախկին քաղաքապետ, ՀՀԿ-ական Վարդան Ղուկասյանի և Ազգային ժողովի պատգամավոր, ԲՀԿ-ական Մարտուն Գրիգորյանի կողմնակիցների միջև:
Այս պահին հատվածը, որտեղ տեղի է ունեցել փոխհրաձգությունը, փակ է: Տարածքում հայտնաբերվել է АКС տեսակի հրազենի 3-4 պարկուճ:

Перестрелка в Гюмри между сторонниками Варданика и Мартуна
Сегодня около 13.00 рядом с магазином "Низкие цены" на улице Ширакаци в Гюмри произошла перестрелка. По предварительным данным, два человека получили ранения и были доставлены в больнцу. Состояние одного из них тяжелое.
Один из раненых - Арутюн Хачатрян, известный в городе под кличкой Камоякан кавор Арут, второй - Артем Карапетян, кличка которого Киллер Шеко.
По предварительным данным, перестрелка произошла между сторонниками бывшего мэра Гюмри, члена Республиканской партии Армении Вардана Гукасяна и депутата Национального Собрания, члена партии "Процветающая Армения" Мартуна Григоряна.