Ազգային ժողովը վավերացրեց գազի համաձայնագիրը
ՀՀ ԱԺ-ն վավերացրեց «2013թ. դեկտեմբերի 2-ին Երեւանում ստորագրված՝ Հայաստանի Հանրապետության կառավարության եւ Ռուսաստանի Դաշնության կառավարության միջեւ «ՀայՌուսգազարդ» փակ բաժնետիրական ընկերության բաժնետոմսերի առուվաճառքի եւ հետագա գործունեության պայմանների մասին» համաձայնագիրը:
Ընդդիմադիրներ խմբակցությունները` ՀԱԿ-ը, «Ժառանգությունը», ՀՅԴ-ն և ԲՀԿ-ն լքեցին դահլիճը: Հովիկ Աբրահամյանն ասաց, որ եթե նրանք դուրս գան դահլիճից, իրենք նորմալ կքվեարկեն: Հովիկ Աբրահամյանը վիրավորում էր ընդդիմադիր պատգամավորիներին` ասելով, որ նրանք ցածր ինտելեկտ ունեն և ինքը ամաչում է, որ նմանները ԱԺ են եկել:
Քանի որ «Ժառանգություն» խմբակցության պատգամավոր Զարուհի Փոստանջյանը հավաքել էր ՀՀԿ-ական պատգամավորների քարտերը և նրանք էլեկտրոնային համակարգով չկարողացան քվեարկել, քվեարկեցին ձեռքով: Հաշվիչ հանձնաժողովը պետք է հաշվեր կողմ և դեմ քվեարկողներին կամ ձեռնպահներին, սակայն ընդդիմիր խմբակցությունները արձանագրեցին, որ Հովիկ Աբրահամյանն է հաշվում, և իրականում կողմ քվեարկողներն ավելի քիչ են: Համաձայն այդ քվեարկության` համաձայնագրին կողմ քվեարկեցին 77 պատգամավորները, ձեռնպահ ու դեմ քվեարկողներ չեղան:
Այդ ընթացում լրագրողների օթյակից վերջիններս պաստառներ էին պարզել և ծեծում էին ապակիները` կանխելու ՀՀԿ-ական պատգամավորներ կողմ քվեարկությունը:
Երբ լրագրողները ծեծում էին ապակիները, Հովիկ Աբրահամյանը անվտանգության աշխատակիցներին հրահանգեց կարգը պահպանել, և աշխատակիցները լրագրողներից մեկի ձեռքին խլեցին պաստառը:

Национальное Собрание РА ратифицировало соглашение по газу
Национальное Собрание РА ратифицировало соглашение "О купле-продаже акций ЗАО "АрмРосгазпром" и условиях его дальнейшей деятельности”, подписанного между правительствами Армении и России в Ереване 2 декабря 2013 года.
Оппозиционные фракции Армянского национального конгресса, "Наследия", АРФ Дашнакцутюн и "Процветающей Армении" покинули зал заседаний. Спикер НС Овик Абрамян заявил, что если они покинут зал, то голосование пройдет нормально. Спикер также оскорбил депутатов-оппозиционеров, заявив, что у них низкий интеллект и что ему стыдно за то, что в НС пришли такие депутаты.
Поскольку руководитель фракции "Наследие" Заруи Постанджян собрала карты депутатов-республиканцев, из-за чего они не смогли проголосовать по электронной системе, голосование было проведено путем поднятия рук. Расчетная комиссия должна была посчитать голоса "за", "против" и воздержавшихся. Однако оппозиионные фракции заметили, что подсчет голосов ведет Овик Абрамян и что в действительности голосовавших "за" меньше. Согласно результатам подсчета голосов, "за" проголосовали 77 депутатов. Голосовавших "против" и воздержавшихся не было.
Все это время находившиеся в ярусе за стеклянной перегородкой журналисты держали в руках плакаты и стучали по стеклу с целью не допустить, чтобы депутаты-республиканцы утвердили соглашение.
Заметив действия журналистов, Овик Абрамян отдал распоряжение сотрудникам службы безопасности навести порядок. Те вырвали плакат у одного из журналистов.