Ոստիկանությունն ազատ է արձակել Դավիթ Պետրոսյանին․ շտապօգնության բժիշկը հրաժարվել է նրա վնասվածքներն արձանագրելուց
Ոստիկանության Երևան քաղաքի վարչության Կենտրոնի բաժնից ազատ են արձակել ակտիվիստ Դավիթ Պետրոսյանին, ով այսօր բերման էր ենթարկվել կառավարության 3-րդ շենքի մոտից ։ Նրա փաստաբան Արաքս Մելքոնյանը նշեց, որ թեև հրավիրել են շտապօգնության մեքենա, սակայն շտապօգնության բժիշկ Խորեն Ալեքսանյանը հրաժարվել է Դավիթ Պետրոսյանի վնասվածքներն արձանագրել և բավարավել է միայն «սևագրության մեջ» նշումներով։
Հիշեցնենք, որ այսօր առավոտյան կառավարության 3-րդ շենքի մոտ ոստիկանությունը ուժ կիրառեց և բերման ենթարկեց Սերժ Սարգսյանի վարչապետության դեմ ընդվզող տասնյակ ցուցարարների։ Նրանք որոշել էին շրջափակել շենքը, արգելափակել աշխատողների մուտքը այնտեղ՝ գործադուլի կոչ անելով։
Արաքս Մելքոնյանը պահանջել է արձանագրել Դավիթ Պետրոսյանի վնասվածքները, սակայն շտապօգնության բժիշկն ասել է, որ հետագայում ինքը դա կարձանագրի «մաքրագիր տարբերակում»։ Փաստաբանը նշում է, որ կան վնասվածքներ Դավիթ Պետրոսյանի սրունքների, բազկի վերին հատվածում։ Արաքս Մելքոնյանը համապատասխան լուսանկարներ ունի, սակայն Դավիթի խնդրանքով չենք հրապարակում։ Դավիթին հարցաքննել են որպես զանգվածային անկարգություններով հարուցված գործով վկա։

Полиция отпустила Давида Петросяна. Врач скорой помощи отказался зафиксировать полученные им повреждения
Активист Давид Петросян, доставленный сегодня в Центральное отделение полиции города Еревана, отпущен на свободу. Его адвокат, Аракс Мелконян, отметила, что была вызвана машина скорой помощи, однако врач Хорен Алексанян отказался зафиксировать повреждения, полученные ее подзащитным.
Напомним, что сегодня утром полиция, применив силу к находящимся около третьего корпуса правительства участникам шествия против премьерства Сержа Саргсяна, подвергла приводу десятки граждан. Участники акции хотели окружить здание и не позволить сотрудникам явиться на работу. Их также призывали начать забастовку.
Аракс Мелконян потребовала зафиксировать повреждения, полученные Давидом Петросяном, однако врач скорой помощи пообещал сделать это позже. Адвокат отметила, что у них есть снимки, подтверждающие, какие повреждения получил Давид, однако по его просьбе их не публикуют.