Քաղաքացիները Հանրապետության հրապարակում սատարում են Նիկոլ Փաշինյանին (ուղիղ միացում)
Հանրապետության հրապարակը աստիճանաբար բազմամարդ է դառնում։ Քաղաքացիներն այստեղ են եկել տարբեր պաստառներով ու սատարում են «Իմ քայլը» շարժման առաջնորդ Նիկոլ Փաշինյանին։
Հիշեցնենք, որ այսօր՝ ժամը 12։00-ին, Ազգային ժողովը վարաչպետ է ընտրելու։ Առաջադրված միակ թեկնածուն Նիկոլ Փաշինյանն է, սակայն վերջինս երեկ գիշերը ֆեյսբուքյան իր էջում ուղիղ միացմամբ հայտարարեց, որ «փորձում են տապալել ժողովրդի թեկնածուի ընտրությունը»։
Նա կոչ արեց մարդկանց այսօր առավոտյան՝ ժամը 11։00-ից կամ հնարավորության դեպքում՝ ավելի վաղ, «հարյուր հազարներով» հավաքվել Հանրապետության հրապարակում և «ի ցույց դնել իրենց կամքը»։
«Ժողովուրդը հաղթել է քաղաքական այս պրոցեսում և նրա հաղթանակը պետք է արձանագրվի նաև դե յուրե, որը պետք է տեղի ունենա վաղը Ազգային ժողովի նիստի արդյունքներով»,- հայտարարել էր Նիկոլ Փաշինյանը։

Площадь Республики постепенно заполняется народом. Граждане приходят сюда с различными плакатами, чтобы выразить свою поддержку лидеру движения "Мой шаг" Николу Пашиняну.
Напомним, что сегодня в 12.00 Национальное Собрание должно избрать премьер-министра. Единственным кандидатом на эту должность является Никол Пашинян. Однако минувшей ночью Пашинян на своей фейсбуковской странице заявил, что "предпринимается попытка провалить избрание кандидата народа". Он призвал, чтобы сегодня в 11.00, а по-возможности и раньше сотни тысяч граждан собрались на площади Республики выразить свою волю.
"Народ победил в этом политическом процессе, и его победа должна быть закреплена де-юре. И это должно произойти по результатам завтрашнего голосования на заседании Национального Собрания",- заявил Никол Пашинян.