Խորհրդարանի հերթական նիստը չկայացավ՝ քվորում չլինելու պատճառով
Այսօր Ազգային ժողովի հերթական քառօրյա նիստ էր նախատեսված, սակայն քվորում չապահովվեց։ Նիստին գրացվել էր 29 պատգամավոր: Ներկա էր միայն քաղաքական մեծամասնության՝ ՀՀԿ-ի պատգամավորների մի մասը: Գրանցվեց նաև «Ծառուկյան» խմբակցության քարտուղար Վահե Էնֆիաջյանը։
Վերջինս հայտարարեց, որ երկրում աննախադեպ իրավիճակ է, և իրենք բոյկոտում են քառօրյա նիստը: ԱԺ կանոնակարգ օրենքի համաձայն՝ եթե 4 ժամում քվորում ապահովվի, այսինքն՝ գրանցվի 53 պատգամավոր, ապա նիստը կկայանա:
Այս պահին էլ լուսատախտակին տեսանելի է գրանցված պատգամավորների թիվը։ Հիշեցնենք, որ երեկ քաղաքական մեծամասնությունը մերժեց վարչապետի թեկնածու Նիկոլ Փաշինյանի թեկնածությունը։

No Quorum at Today's Parliamentary Sitting in Armenia
Armenian National Assembly was scheduled to start a regular four-day sittings today, but only 29 deputies have been registered - 28 from the ruling RPA party, and Tsarukyan Alliance Faction Secretary Vahe Enfiajyan.
Enfiajyan announced that their faction was boycotting the four-day sittings due to the situation in the country. Quorum might still be ensured within 4 hours, if 53 deputies get registered.
At present, the number of registered MPs is visible on the whiteboard.
Note to readers: Yesterday, at a special session, Armenian National Assembly voted 56-45 not to elect Nikol Pashinyan prime minister. The RPA, having political majority in the Assembly, rejected the candidacy of Prime Minister Nikol Pashinyan.