Սպանություն Ալավերդիում. պատճառը վրեժխնդրությո՞ւնն է (լուսանկարներ)
Այսօր՝ ժամը 14:00-ի սահմաններում, Ալավերդի քաղաքի կենտրոնում՝ Սայաթ-Նովայի անվան հրապարակում, հնչել են կրակոցներ: Արդյունքում Արմեն Կոստանդյանը ստացել է հրազենային վնասվածք, իսկ Գագիկ Կիլինկարովը՝ տեղում մահացել:
«Մակարով» տեսակի ատրճանակի կրակոցից սպանված ալավերդցի, 35-ամյա Գագիկ Կիլինկարովի եղբայրը՝ Արմեն Կիլինկարովը, ներկայումս անազատության մեջ է: Մոտ 10 տարի առաջ նա սպանել էր Ալավերդի քաղաքի բնակիչ Արսեն Շաքարյանին: Ըստ քաղաքում շրջանառվող լուրերի՝ այսօրվա կրակոցների դրդապատճառը վրեժխնդրությունն է:
Ոստիկանության Լոռու մարզային վարչության պետ Անուբաղ Համբարյանը «Հետքին» ասաց, որ այսօրվա սպանության հեղինակը նույնպես ալավերդցի է՝ 24-ամյա Վասիլի Գագիկի Շահվերդյանը: Սպանությունը կատարելուց հետո նա անմիջապես ներկայացել է ոստիկանության Ալավերդու բաժնին:
Դեպքի վայրում իրավապահները սպանվածի ավտոմեքենայի զննության ժամանակ հայտնաբերեցին եւ առգրավեցին ինքնաձիգ:

Убийство в Алаверди. Причина – месть
Сегодня около 14.00 на центральной площади им.Саят-Новы в городе Алаверди прозвучали выстрелы, вследствие которых Армен Костандян получил огнестрельное ранение, а Гагик Килинкаров погиб на месте.
Брат убитого из пистолета “Макаров” 35-летнего жителя Алаверди Гагика Килинкарова Армен Килинкаров в настоящее время отбывает срок. Около 10 лет назад он убил жителя Алаверди Арсена Шакаряна. Согласно муссируемым в городе слухам, причина прозвучавших сегодня выстрелов – месть.
Начальник управления Лорийской области Анубаг Амбарян сообщил “Hetq”-у, что исполнитель сегодняшнего убийства тоже является жителем Алаверди – это 24-летний Василий Шахвердян. Сразу после совершения убийства он явился в местное отделение полиции.