Սերժ Սարգսյանը հարցաքննվել է մարտի 1-ի գործով
Սերժ Սարգսյանը վկայի կարգավիճակով հարցաքննվել է Մարտի 1-ի գործի շրջանակներում: Այս մասին հայտնում են իրավապահ համակարգի մեր աղբյուրները: Նշենք, որ հարցաքննությունը տեղի է ունեցել փետրվարի 1-ին, տևել է շուրջ 6 ժամ, սակայն չի ավարտվել և պետք է շարունակվի:
Հիշեցնենք, որ Սարգսյանը 2008թ. մարտին Հայաստանի վարչապետն էր, և փետրվարին տեղի ունեցած ընտրությունների արդյունքների համաձայն՝ ընտրվել էր Հայաստանի նախագահ:
Ընտրությունների արդյունքները նախագահի թեկնածու, ՀՀ առաջին նախագահ Լևոն Տեր-Պետրոսյանն ու վերջինիս համակիրները չէին ընդունում:

Сержа Саргсяна допросили по делу о событиях 1 марта 2008 года
Бывший президент и премьеир-министр Армении Серж Саргсян был допрошен в статусе свидетеля в рамках дела о событиях 1-2 марта 2008 года в Ереване. Об этом сообщили источники Hetq.am в правоохранительной системе. Отметим, что допрос состоялся 1 февраля и длился около шестти часов, но не закончился и будет продолжен.
Напомним, что в марте 2008 г. Серж Саргсян занимал должность премьер-министра Армении и по результатам прошедших в феврале выборов был избран президентом страны.
Кандидат в президенты РА, первый президент Армении Левон Тер-Петросян и его сторонники не признали результаты выборов.