Ֆինանսների նախարարը խորհրդարանում «Իմ քայլը» խմբակցության հետ փակ հանդիպման է
Այս պահին խորհրդարանում «Իմ քայլը» խմբակցության անդամների հետ փակ հանդիպում է անցկացնում ֆինանսների նախարար Ատոմ Ջանջուղազյանը:
Խմբակցությունը նախարարին հրավիրել է հարկային օրենսգրքի նախագծի փոփոխությունների և պարգևավճարների թեմայով քննարկման:
Մինչ հանդիպումը ֆինանսների նախարարն անդրադարձավ այն քննադատություններին, որ կառավարության ծրագրում հստակ ներկայացված թվեր քիչ կան:
«Շատ օրինաչափ է որևէ ծրագրի քննադատությունը, և համոզմունք կա նաև, որ կարծիքների բախումը որպես կանոն բարելավմանն է ուղղված լինում: Տեսակետը, որ ծրագրերը մենակ թիվ պետք է լինի կամ դրանք պետք է շատ լինեն, գոյություն ունենալու իրավունք ունի, բայց որպես բացարձակ ճշմարտություն չի կարող օգտագործվել, որովհետև չկան հստակ պահանջներ ծրագրին, հետևաբար որևէ կառավարություն ինքն է որոշում, թե ծրագիրն ինչպիսին պետք է լինի»,-ասաց Ջանջուղազյանը:
Հիշեցնենք, որ կառավարությունը երեկվա նիստում հաստատել է ծրագիրը և առաջիկա նիստին այն կներկայացվի խորհրդարան:

В парламенте проходит закрытая встреча министра финансов с депутатами фракции “Мой шаг”
В эти минуты в Национальном Собрании проходит закрытая встреча министра финансов Атома Джанджугазяна с депутатами фракции “Мой шаг”.
Министр приглашен для участия в обсуждении законопроекта о внесении изменений в Налоговый кодекс и вопроса о выдаче премий.
До начала встречи Атом Джанджугазян коснулся критических замечаний о том, что в программе правительства мало конкретных цифр.
“Критика той или иной программы абсолютно закономерна. Кроме того, существует мнение, что столкновение мнений, как правило, способствует реформированию. Мнение о том, что в программах должны превалировать цифры или что их должно быть много, имеет право на существование, но такой подход не может считаться абсолютной истиной, поскольку программам не предъявляются четкие требования. Следовательно, каждое правительство само решает, какой должна быть его программа”,- отметил глава Минфина.
Напомним, что правительство на вчерашнем заседании утвердило программу, которая будет представлена на ближайшем заседании парламента.