Սերժ Սարգսյանի հարցաքննությունը «Մարտի 1-ի գործով» երեկ ավարտվել է
«Մարտի 1-ի գործի» շրջանակներում երրորդ նախագահ Սերժ Սարգսյանի հարցաքննությունը երեկ՝ փետրվարի 6-ին, ավարտվել է: Այս մասին հայտնում են իրավապահ համակարգի մեր աղբյուրները:
Հարցաքննությունը տևել է մոտ 4 ժամ: Մեզ հայտնի դարձավ, որ Սարգսյանը շարունակում է այս գործով վկայի կարգավիճակ ունենալ: Հատուկ քննչական ծառայությունը դարձյալ չի մեկնաբանում այս տեղեկությունը:
Հիշեցնենք, որ Սերժ Սարգսյանը հարցաքննվել էր նաև փետրվարի 1-ին, սակայն հարցաքննությունն այդ օրը չէր ավարտվել:
Սարգսյանը 2008թ. մարտին Հայաստանի վարչապետն էր, և փետրվարին տեղի ունեցած ընտրությունների արդյունքների համաձայն՝ ընտրվել էր Հայաստանի նախագահ: Ընտրությունների արդյունքները նախագահի թեկնածու, ՀՀ առաջին նախագահ Լևոն Տեր-Պետրոսյանն ու վերջինիս համակիրները չէին ընդունում:

Вчера заавершился допрос Сержа Саргсянаа по делу о событиях 1 марта 2008 года
Вчера, 6-го февраля, завершился допрос третьего президента РА Сержа Саргсяна в рамках уголовного дела о событиях 1 марта 2008 г. в Ереване. Об этом сообщили источники Hetq.am в правоохранительной системе.
Допрос длился около четырех часов. Как нам стало известно, Саргсян имеет статус свидетеля. В Специальной следственной службе вновь не прокомментировали эту информацию.
Напомним, что Серж Саргсян был допрошен также 1 февраля, однако в этот день допрос не был завершен.
В марте 2008 г. Саргсян занимал должность премьер-министра Армении. По результатам прошедших в феврале выборов он был избран президентом. Кандидат в президенты и первый президент РА Левон Тер-Петросян и его сторонники не признали результаты выборов.