Արագ արձագանք․ ՃՈ-ն «մաքրում է» Աբովյան պուրակը (տեսանյութ)
Երեկ «Հետք»-ը գրել էր, որ Ագրարային համալսարանի ուսանողների ավտոմեքենաներն օրենքի խախտումով կայանված են Աբովյան պուրակում՝ ոչ երթեւեկելի հատվածում։ Ոստիկանությունը բավականին օպերատիվ է արձագանքել հրապարակմանը։
Այսօր առավոտյան ժամը 11-ի սահմաններում Ճանապարհային ոստիկանության ծառայողները գործողություն էին իրականացնում Ագրարայինի 2-րդ մասնաշենքի հարակից տարածքում` մասնավորապես Աբովյան պուրակից հեռացնելով օրենքի կոպիտ խախտումներով կայանված ավտոմեքենաները։
Տեղում պարզեցինք, որ խնդրով կոնկրետ քայլեր է ձեռնարկում նաեւ Ագրարային համալսարանի ղեկավարությունը՝ Երեւանի քաղաքապետարանի հետ համագործակցությամբ։
Երեւանի քաղաքապետի մամուլի քարտուղար Հակոբ Կարապետյանը «Հետք»-ին հայտնեց, որ Տրանսպորտի վարչությունն Ագրարային համալսարանի ռեկտոր Վարդան Ուռուտյանից գրություն է ստացել 2-րդ մասնաշենքի՝ պուրակին հարող հարեւան տարածքում արգելափակոց տեղադրելու առաջարկով: Քաղաքապետարանից պատասխանել են, որ չեն առարկում:
«Այսօր առավոտյան Տրանսպորտի վարչության աշխատակիցն անձամբ ռեկտորին է փոխանցել քաղաքապետարանի կարծիքը պարունակող ծրարը։
Այսինքն, ենթադրվում է, որ ակադեմիան այդտեղ արգելափակոց կտեղադրի մոտ ժամանակերս, եւ հարցն ըստ էության կլուծվի»,- մեզ հետ զրույցում տեղեկացրեց Հակոբ Կարապետյանը:
Ճանապարհային ոստիկանության՝ մոտ 1 ժամ տեւողությամբ գործողությունից հետո Աբովյան պուրակն ամբողջությամբ դատարկվել էր ավտոմեքենաներից, ինչպես երեւում է գլխավոր լուսանկարում։

Оперативный отклик: ДП освободила от автомобилей сквер на улице Абовяна
Вчера Hetq.am сообщил о том, что студенты Аграрного университета в нарушение закона паркуют свои машины в сквере на улице Абовяна. Дорожная полиция оперативно отреагировали на публикацию.
Сегодня около 11 часов сотрудники ДП предприняли действия по освобождению территории рядом со вторым корпусом Аграрного университета, в частности сквер хна улице Абовяна, от машин, припаркованных здесь с грубыми нарушениями закона.
Уже на месте мы выяснили, что конкретные шаги в этом направлении предприняло и руководство вуза совместно с мэрией Еревана.
Пресс-секретарь столичной мэрии Акоп Карапетян сообщил Hetq.am, что Управление транспорта получило от ректора Аграрного университета Вардана Урутяна письмо с предложением установить рядом со сквером шлагбаум. Из мэрии сообщили, что не возражают.
“Предполагается, что в ближайшее время академия установит здесь шлагбаум, и этим вопрос фактически будет решен”,- сказал в беседе с нами Акоп Карапетян.
Через час полиции удалось полностью освободить сквер от припаркованных здесь автомобилей (см.главный снимок).