Պատգամավոր Լեւոն Սարգսյանի թիկնապահին կալանավորեցին
Հենց նոր Երեւանի Կենտրոն եւ Նորք-Մարաշ վարչական շրջանների ընդհանուր իրավասության դատարանը բավարարեց քննչական մարմնի միջնորդությունը եւ որոշեց երկու ամսով կալանավորել ԱԺ ՀՀԿ-ական պատգամավոր Լեւոն Սարգսյանի (մականունը՝ Ալրաղացի Լյովիկ) թիկնապահ Արմեն Սարգսյանին:
Այս մասին «Հետքին» հայտնում է դատարանում գտնվող ֆոտոլրագրող Գագիկ Շամշյանը եւ մանրամասնում, որ Գդըռ մականունով հայտնի Արմեն Սարգսյանին իրավապահները ձերբակալել են մաքսանենգության կասկածանքով:
Արմեն Սարգսյանի մասին «Հետքը» ժամանակին գրել է. նրա անունը տարիներ առաջ քննարկվում էր մի աղմկահարույց սպանության գործի շրջանակներում:
2008թ. սեպտեմբերի 21-ին Երեւանի Խանջյան փողոցում գտնվող «Ադնակլասնիկ» սրճարանում դաժանաբար ծեծի ենթարկված Անդրանիկ Բաբայանն, այդպես էլ ուշքի չգալով, հիվանդանոցում մահացավ: Իսկ նրա ընկերը` Հանրային ռադիոյի «Ռադիոլուր» ծրագրի այն ժամանակվա ղեկավար Արթուր Սահակյանը, հայտարարեց, որ երկու երեխաների հորը` 35-ամյա Անդրանիկին, սպանել է պատգամավոր Լեւոն Սարգսյանի «բանդան»:
Մեկ շաբաթ հետո ոստիկանությունը հայտարարեց, որ 1974 թ. ծնված Արմեն Սարգսյանը մեղայականով ներկայացել էր ոստիկանություն եւ խոստովանել, որ «Ադնակլասնիկ» սրճարանում տեղի ունեցած ծեծկռտուքի հեղինակն ինքն է:
Սակայն օրեր անց ոստիկանությունը նոր հաղորդագրությամբ տեղեկացրեց, որ Արմեն Սարգսյանն արդեն նոր ցուցմունք է տվել եւ նշել, թե ընդամենը «ներկա է եղել սրճարանում տեղի ունեցած միջադեպին, հայհոյել է, սակայն ոչ մեկին չի հարվածել ու ծեծկռտուքին չի մասնակցել»:
Այսպիսով, այն բանից հետո, երբ նշյալ սպանության գործը ստացավ հասարակական մեծ հնչեղություն եւ հայտնվեց լրատվամիջոցների ուշադրության կենտրոնում, գլխավոր «հերոսներից» մեկի՝ Արմեն Սարգսյանին վերապահված դերը փոխարինվեց չորրորդականով:
Արդյունքում նա դատապարտվեց կես տարվա ազատազրկման եւ մինչ դատավճիռը կստանար օրինական ուժ, հայտնվեց ազատության մեջ՝ կալանքի ժամկետը լրանալու կապակցությամբ:

Арестован телохранитель депутата НС Левона Саргсяна
Только что суд общей юрисдикции административных районов Кентрон и Норк-Мараш Еревана удовлетворил ходатайство следственного органа об аресте сроком на 2 месяца телохранителя депутата Национального Собрания РА, члена Республиканской партии Левона Саргсяна (Алрахаци Левик) Армена Саргсяна. Об этом "Hetq"-у сообщил находившийся в суде фотожурналист Гагик Шамшян.
Шамшян передал и другие подробности. Армена Саргсяна по кличке Гдер правоохранители задержали по подозрению в контрабанде. В свое время газета "Hetq" писала о Саргсяне – несколько лет назад его имя фигурировало в деле о громком убийстве.
21 сентября 2008 г. в кафе "Одноклассники" по улице Ханджяна в Ереване был жестоко избит Андраник Бабаян, который, не приходя в сознание, умер в больнице. Его друг Артур Саакян, занимавший тогда должность руководителя программы "Радиолур" Общественного радио, заявил, что отца двух детей, 35-летнего Андраника, убила "банда" депутата Левона Саргсяна.
Спустя неделю полиция заявила, что Армен Саргсян, 1974 г. рождения, пришел с повинной и признался в том, что является инициатором драки в кафе "Одноклассники". Однакое через несколько дней полиция распространила новое сообщение, согласно которому Армен Саргсян дал другие показания о том, что всего лишь "присутствовал при инциденте в кафе, ругался матом, однако никого не ударял и в драке не участвовал".
Таким образом, после того, как дело об упомянутом убийстве получило широкий общественный резонанс и оказалось в центре внимания СМИ, отведенная Армену Саргсяну роль одного из главных "героев" была заменена на третьестепенную.
В результате он был осужден к 6 месяцам лишения свободы. И пока приговор суда вступил в законную силу, А.Саргсян оказался на свободе в связи с истечением срока наказания.