Վարչապետ Փաշինյանի գլխավորած պատվիրակությունը Սպահանում է
Շարունակվում է ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի պաշտոնական այցն Իրանի Իսլամական Հանրապետություն: ՀՀ կառավարության ղեկավարը տիկնոջ` Աննա Հակոբյանի և իր գլխավորած կառավարական պատվիրակության հետ փետրվարի 28-ի առավոտյան Թեհրանից մեկնել է Սպահան: Այս մասին տեղեկացնում է վարչապետի պաշտոնական կայքը։
Նիկոլ Փաշինյանը Սպահանի նահանգապետ Աբբաս Ռեզայիի ուղեկցությամբ այցելել է Նաղշ-Է Ջահան հրապարակ, որը համարվում է քաղաքի կենտրոնական հրապարակը, որտեղ տեղակայված են հոգևոր և մշակութային տարբեր կառույցներ:
Նիկոլ Փաշինյանը և Աննա Հակոբյանը եղել են «Իմամի», «Շեյխ Լոթֆոլլահ» մզկիթներում, «Ալի Քապու» պալատում և «Քեսարիեհ Բազարի»-ում: Շրջայցի ընթացքում նրանք ծանոթացել են իրանական հոգևոր և մշակութային կառույցների պատմությանը:
Նիկոլ Փաշինյանն Աբբաս Ռեզայիի հետ աշխատանքային ճաշի ընթացքում կարևորել է Իրանի նահանգների և Հայաստանի մարզերի միջև համագործակցությունը, ինչին հատկապես կնպաստեն փոխադարձ այցելությունները, բարեկամական կապերի ստեղծումը, գործնական քայլերի իրականացումը:
Սպահանի նահանգապետը շնորհակալություն է հայտնել Հայաստանի վարչապետին իրենց նահանգ այցելելու համար և բարձր գնահատել Սպահանի հայ համայնքի դերը նահանգի զարգացման գործում:
Օրվա երկրորդ կեսին նախատեսված է վարչապետ Փաշինյանի հանդիպումը Սպահանի հայ համայնքի ներկայացուցիչների հետ:

Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan, now in Iran on an official visit, today left Tehran for Isfahan.
According to an Armenian government press release, the prime minister, his wife Anna Hakobyan and Armenian delegation members, escorted by Isfahan Governor Abbas Rezaei, visted Nakhsh-E Jahan Sqaure, the city’s central square where many spiritual and cultural facilities are located.
Nikol Pashinyan and Anna Hakobyan visited the Imam and Sheikh Lothollah mosques, Ali Qapu Palace and Kesariyeh Bazari. During the tour, they were briefed on the history of Iranian spiritual and cultural institutions.
During a working dinner hosted by Abbas Rezaei, Pashinyan underlined the importance of cooperation between neighboring Iranian and Armenian regions, which can be promoted by mutual visits, friendly contacts and practical steps.
Abbas Rezaei thanked the PM Pashinyan for visiting his province and praised the Armenian community for its role in the development of Isfahan.
In the second half of the day, Prime Minister Pashinyan is scheduled to meet with representatives of the Armenian community in Isfahan.