Ոստիկանները բացեցին Մաշտոցի պողոտան. կան բերման ենթարկվածներ
Ոստիկաններին հաջողվեց Օպերային հարակից սրճարանների աշխատակիցներին Մաշտոցի պողոտայից դուրս հանել։ Նրանք բողոքում են իրենց սրճարանների ապամոնտաժման դեմ։ ՊՊԾ գնդի հրամանատար, գնդապետ Արթուր Խուդինյանը հայտնեց, որ կան բերման ենթարկվածներ, սակայն հստակ թիվ չցանկացավ նշել։
Մաշտոցի պողոտայից հետո սրճարանների աշխատողները տեղափոխվեցին և միակողմանի փակեցին Թումանյան փողոցը։ Այս պահին ոստիկանները փորձում են քաղաքացիներին հանել նաև Թումանյան փողոցից։
Հիշեցնենք, որ Երևանի քաղաքապետարանը նախատեսում է Օպերայի և բալետի ազգային ակադեմիական թատրոնի շենքի հարակից հինգ սրճարանների տեղում կանաչապատում իրականացնել և ի վերջո վերականգնել Օպերայի ճարտարապետական դիմագիծը։

Полиция разблокировала проспект Маштоца
Полиции удалось вывести с проспекта Маштоца работников кафе, действующих на территории оперного театра, которые перекрыли улицу в знак протеста против демонтажа своих заведений.
Есть подвергнутые приводу.
После разблокирования улицы Маштоца работники кафе перешли на улицу Туманяна, которую тоже перекрыли. В эти минуты полицейские пытаются вывести участников акции с улицы Туманяна.
Напомним, что мэрия Еревана планирует озеленить территории, на которых действуют пять кафе, а конечной целью городских властей является восстановление архитектурного облика территории вокруг оперного театра.