Ավստրիայում Հայաստանի դեսպանն իր հավատարմագրերը հանձնեց Ավստրիայի դաշնային նախագահին
Մարտի 19-ին Ավստրիայում Հայաստանի դեսպան Արմեն Պապիկյանն իր հավատարմագրերը հանձնեց Ավստրիայի Հանրապետության դաշնային նախագահ Ալեքսանդր Վան դեր Բելլենին: Այս մասին հաղորդում է Հայաստանի արտգործնախարարության մամուլի ծառայությունը:
Հավատարմագրերի հանձնման հանդիսավոր արարողությունից հետո տեղի ունեցած առանձնազրույցի ընթացքում Ալեքսանդր Վան դեր Բելլենը շնորհավորեց Արմեն Պապիկյանին Ավստրիայում Հայաստանի արտակարգ և լիազոր դեսպան նշանակվելու կապակցությամբ՝ մաղթելով հաջողություններ դիվանագիտական առաքելության ընթացքում: Ավստրիայի նախագահն ընդգծեց, որ Հայաստանի և Ավստրիայի միջև ձևավորվել են լավ բարեկամական հարաբերություններ՝ կարևորելով դրա շարունակականության ապահովումը։
Դեսպան Պապիկյանը նշեց, որ պատրաստ է առավել ջանքեր ներդնել հայ-ավստրիական համագործակցությունն էլ ավելի խորացնելու և ընդլայնելու ուղղությամբ:
Դեսպանը նշեց, որ Հայաստանը կարևորում է Ավստրիայի հետ միջպետական հարաբերությունները և այդ առումով ընդգծեց բարձրաստիճան փոխայցելությունների և հանդիպումների հաճախակի կազմակերպման անհրաժեշտությունը:

Armenian Ambassador to Austria Presents Credentials
On March 19, in Vienna, Armenian Ambassador to Austria Armen Papikyan presented his diplomatic credentials to Austrian President Alexander Van der Bellen.
The Austrian president congratulated Papikyan on his appointment as ambassador and expressed the hope that the two countries would continue to strengthen the friendly relations between Vienna and Yerevan.
Ambassador Papikyan, according to an Armenian government press release, said he’s ready to go the extra mile to see that relations are expanded.
The ambassador said that Armenia places great importance on inter-governmental relations with Austria and thus stressed the need to organize mutual visits and meetings of top officials.